Lady Wiadomości branżowe

Żywienie niemowląt ” kiedy podawać wodę

Zasady dopajania niemowląt różnią się w zależności od sposobu karmienia. Regularnego uzupełniania płynów potrzebują niemowlęta karmione mlekiem modyfikowanym. U niemowląt karmionych piersią, potrzeba dopajania występuje dopiero, gdy

Zasady dopajania niemowląt różnią się w zależności od sposobu karmienia. Regularnego uzupełniania płynów potrzebują niemowlęta karmione mlekiem modyfikowanym. U niemowląt karmionych piersią, potrzeba dopajania występuje dopiero, gdy zaczynają jeść pokarmy stałe.

Według dietetyków do dopajania niemowląt najlepsza jest czysta woda. Maluchy karmione mlekiem modyfikowanym powinny dostawać ją codzienne w ilości równej 1/5 dziennego pokarmu. Niemowlęta karmione piersią, po 5. miesiącu życia, oprócz wody dostarczanej wraz z mlekiem mamy potrzebują dodatkowo ok. 400 ml wody dziennie.

W gorące dni maluch pije bardzo chętnie i to większe ilości wody niż zazwyczaj.  Dziecko może wtedy samo sygnalizować, że chce mu się pić. Warto zapewnić odpowiednią ilość wody, nie czekając na objawy odwodnienia (osłabienie, płacz, suche usta). Dopajanie jest konieczne podczas niemowlęcych dolegliwości: biegunki, zaparć, wymiotów, aby uzupełnić płyny.

Warto pamiętać, że woda tak jak i u dorosłych, również u najmłodszych spełnia ważne funkcje – wpływa na odporność, wspomaga procesy trawienia.

Woda Humana dla noworodków i niemowląt

Do gaszenia pragnienia i dopajania niemowląt najlepsza jest nieskozmineralizowana woda. Jedyną w swoim rodzaju wodą opracowaną specjalnie dla noworodków i niemowląt jest woda Humana.

– – Unikalną cechą wody Humana jest sterylność. Nie posiada jej żadna inna dostępna na rynku woda spożywcza, nawet zalecana dla niemowląt. Dzięki temu nie wymaga przegotowania i ma odpowiedni skład, a więc nie obciąży organizmu dziecka nadmiarem minerałów.” ” mówi Monika Gąska, Brand Manager.

Wodę Humana można więc podawać niemowlętom oraz noworodkom z zachowaniem całkowitego bezpieczeństwa, nawet przez dwie doby po otwarciu opakowania, bez jej uprzedniego przegotowania.

Woda dla niemowląt Humana w wygodnych kartonowych opakowaniach 05, l, 1,5 l oraz w opakowaniu zbiorczym 8 x 1,5 l jest dostępna w sprzedaży internetowej na Kidy.pl

***

Grupa przedsiębiorstw Humana Milchunion, z obrotem ponad 2,9 mld € i ilością ponad 3,3 mld kg przetwarzanego rocznie mleka, należy do liderów firm przetwarzających ten surowiec. W Niemczech Humana Milchunion zajmuje pod tym względem drugie miejsce, natomiast w światowym rankingu mieści się w pierwszej dwudziestce. Produkty Humana Milchunion są dostępne w ponad 70 krajach świata.

Więcej informacji w serwisie
www.humana.pl

*** 

Kidy.pl to nowoczesny sklep internetowy oferujący produkty dla niemowląt znanych i cenionych marek. W ofercie e-sklepu znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci ” mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki , soczki, obiadki, deserki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także akcesoria związane z żywieniem niemowląt wielu znanych marek np. dr. Brown’s  czy Tommee Tippee takie jak butelki do karmienia, kubeczki, smoczki itp. Kidy.pl oferuje również produkty związane z pielęgnacją małych dzieci: kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji niemowląt.

Więcej informacji w serwisach: www.kidy.plwww.humana.pl  www.verco.com.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy