Lady Wiadomości branżowe

Zmiany w okulistycznych wskazaniach do cesarskiego cięcia

Z pięciu tysięcy do zaledwie kilkuset rocznie – tak znacząco spadła liczba cesarskich cięć wykonywanych ze wskazań okulistycznych. Powód to nowe rekomendacje PTG, według których wysoka krótkowzroczność nie jest już bezwzględną okolicznością do przeprowadzenia cesarki.

Pogląd, iż poród siłami natury może zaszkodzić ciężarnym z dużą krótkowzrocznością, gdyż skurcze w trakcie porodu wywołują pogłębienie wady wzorku, został obalony w wielu badaniach przeprowadzonych m.in. na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne w aktualnych rekomendacjach zaleca, iż wskazanie okulistyczne występuje tylko wówczas, gdy lekarz stwierdzi zmiany zwyrodnieniowe na siatkówce oka – odwarstwienie siatkówki lub zaawansowaną retinopatię.

To nie okulista decyduje o CC

Ostateczna decyzja w jaki sposób odbędzie się poród, powinna należeć do lekarza prowadzącego ciążę. Pod uwagę należy wziąć opinię okulisty na temat możliwego ryzyka powikłań okulistycznych przy porodzie naturalnym.

Za wysoką krótkowzroczność uważana jest wada wzroku powyżej – 6 dioprii. Trzeba pamiętać, że krótkowzroczność często jest dziedziczona po jednym z rodziców. Dlatego przyszła mama powinna dostarczyć w swojej diecie składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju wzroku dziecka jeszcze podczas ciąży oraz w czasie karmienia piersią w pierwszym roku życia niemowlęcia. Takie udokumentowane działanie ma kwas DHA, należący do grupy kwasów omega 3. Jest to bardzo ważny materiał budulcowy siatkówki oka.

Pregna250 DHA – aby zapobiec niedoborom DHA

Dlatego kobiety w ciąży, zwłaszcza te obciążone krótkowzrocznością, powinny dbać o właściwą ilość tego składnika w swojej diecie. Jego najlepszym źródłem są tłuste ryby morskie. Aby pokryć zapotrzebowanie powinny być spożywane co najmniej dwa razy w tygodniu. – „Kwas DHA można dostarczać również dzięki suplementacji odpowiednimi preparatami dla kobiet w ciąży i matek karmiących. W tym celu polecam Pregna250 DHA, gdyż zawiera rekomendowaną dawkę tego ważnego składnika. Kwas DHA nie tylko wspomaga rozwój narządu wzroku, ale korzystnie wpływa na prawidłowy rozwój mózgu maleństwa. ” – mówi Agata Chodakowska, Product Manager.

www.polkaintymnie.pl

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.bezpiecznywozek.pl www.polkaintymnie.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy

Tagi: #Barometr Providenta   #CATI   #nie   #od