Lady Wiadomości branżowe

Zadbaj o nosek Twojego malucha

Twoja pociecha ma kłopoty ze snem, a w ciągu dnia jest rozdrażniona? Kolka, głód, mokra pieluszka? Po wykluczeniu wszystkich możliwości płacz nadal nie ustaje. Uwaga! To może być zatkany nosek, który skutecznie dokucza naszemu maluchowi i nie pozwala mu spokojnie oddychać. Dlatego by zapewnić dziecku optymalne warunki do rozwoju niezbędna jest codzienna pielęgnacja, ale również oczyszczanie i

Teaser

Twoja pociecha ma kłopoty ze snem, a w ciągu dnia jest rozdrażniona? Kolka, głód, mokra pieluszka? Po wykluczeniu wszystkich możliwości płacz nadal nie ustaje. Uwaga! To może być zatkany nosek, który skutecznie dokucza naszemu maluchowi i nie pozwala mu spokojnie oddychać. Dlatego by zapewnić dziecku optymalne warunki do rozwoju niezbędna jest codzienna pielęgnacja, ale również oczyszczanie i nawilżanie nosa naturalną wodą morską w sprayu. Specjalnie z myślą o niemowlętach i małych dzieciach powstał Sterimar Baby, który dzięki delikatnej aplikacji i łagodnej dawce w bezpieczny sposób przyniesie ulgę Twojemu maluchowi.

Nie lekceważ objawów

Niemowlęta i małe dzieci szczególnie szybko zaczynają mieć trudności z oddychaniem. Wynika to z faktu, że niemowlęta do 1 roku życia nie posiadają zdolności oddychania przez usta, dlatego są zmuszone oddychać cały czas przez nos. Ich kanały nosowe nie są jeszcze do końca wykształcone, co dodatkowo utrudnia im oddychanie. To sprawia, że nawet niewielki obrzęk błony śluzowej, wynikający z różnych powodów (zbyt suche powietrze, nadmiar wydzieliny, katar) może doprowadzić do całkowitej niedrożności nosa. Poważnym skutkiem są problemy z karmieniem, podczas którego dziecko musi przerywać ssanie, by zaczerpnąć powietrza. Oddychanie przez usta sprawia również, że niemowlę połyka więcej powietrza, co wywołuje rozdęcie żołądka i jelit. W przypadku gdy obrzęk błony śluzowej powiązany jest z katarem, ważne jest, by nie lekceważyć jego objawów. Oprócz oczywistego dyskomfortu dla dziecka, katar może być przyczyną wielu groźnych chorób takich jak zapalenie zatok czy uszu. Ponadto zalegająca w nosie wydzielina może nieodwracalnie uszkodzić błonę śluzową i rzęski.

Pielęgnacja nosa u najmłodszych

Najlepszym sposobem, by nosek malucha był drożny i czysty jest płukanie go wodą morską w sprayu. Dzięki niej, możliwe jest usunięcie gęstej lub zaschniętej, zalegającej wydzieliny w bezpieczny i bezbolesny sposób. – W tym celu powinniśmy położyć dziecko na plecach, lekko odchylić do tyłu główkę i do każdego otworu nosowego zaaplikować 1-2 dawki wody morskiej. Starajmy się utrzymać malucha w takiej pozycji przez kilka minut. W tym czasie wydzielina ulegnie rozrzedzeniu i zmniejszy się obrzęk śluzówki.” radzi specjalista otolaryngolog, lek. med. Iwona Lewińska. Roztwory wody morskiej, w przeciwieństwie do soli fizjologicznej, zawierają cenne pierwiastki, które wspomagają naturalne procesy obronne śluzówki nosa. Woda morska używana regularnie może zapobiegać nawrotom infekcji górnych dróg oddechowych. Odpowiednio nawilża błonę śluzową noska, zapewniając tym samym jej prawidłowe funkcjonowanie. Dzięki czemu dziecko jest spokojne i wypoczęte.

Ulga dla małego noska

Sterimar Baby Izotoniczny to roztwór fizjologiczny wody morskiej stworzony specjalnie z myślą o najmłodszych. Sterimar Baby to najczęściej rekomendowana przez lekarzy pediatrów izotoniczna woda morska dla dzieci. Specjalnie opracowany aplikator ” dostosowany został do małych nosków niemowląt i dzieci. Końcówka aerozolu zabezpiecza przed wprowadzeniem aplikatora zbyt głęboko i mechanicznemu uszkodzeniu błony śluzowej nosa. Produkt jest naturalny, nie zawiera konserwantów. Otrzymał pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka. Stosowany od 2-6 razy do każdego otworu nosowego pozwoli usunąć zalegającą wydzielinę ułatwiając oddychanie i karmienie. W przypadku zakatarzonego lub zatkanego noska spowodowanego przeziębieniem, zapaleniem zatok lub alergią, ulgę przyniesie Sterimar Baby Hipertoniczny wzbogacony miedzią. W sposób naturalny łagodzi on niedrożność nosa, a zawarte w preparacie jony miedzi przyczyniają się do zahamowania rozwoju  bakterii.

Więcej informacji o produktach marki Sterimar oraz pielęgnacji nosa znajdziesz na stronie www.sterimar.pl

< 238737" >

Ĺšródło Merck Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy