Psychologia Rodzina

Wspomnienia jako lekarstwo na przygnębienie

Wspomnienia jako lekarstwo na przygnębienie.

Chcesz odpocząć, na chwile oderwać się od rzeczywistości, ale nie umiesz, bo w Twojej głowie panuje burza myśli. Nie chcesz już rozważać i analizować problemów i zmartwień, które cały czas zaprzątają Twoją świadomość.

Odnosisz wrażenie, że masz zniewolony umysł i nawet gdy puszczasz relaksującą muzykę i kładziesz się wygodnie, to nie udaje Ci się odstresować, pomyśleć o czymś przyjemnym.

Próbowałaś już wszystkiego: dobrej książki, ulubionych kawałków ze swojej kolekcji płyt, komedii która zawsze rozbawia Cię do łez, ale nic nie skutkuje. Co więc robić? Jak na jakiś czas oderwać się od szarej codzienności nie zapadając w sen? A może by tak otworzyć albumy ze starymi zdjęciami, pomyślisz, że to sentymentalne, że wprowadzi Cie w jeszcze gorszy stan, nic bardziej mylnego.

Oglądając zdjęcia z dawnych lat, czy czytając stare pamiętniki od razu zaczniesz uśmiechać się sama do siebie, a może nawet śmiać się na głos.

Przypomnisz sobie, ze wtedy też miałaś problemy, które wydawały się nie do rozwiązania, a jednak z perspektywy czasu wydają się dość błahe. Spróbuj, może powrót to krainy wspomnień pozwoli Ci na chwilę oderwać się od rzeczywistości.
Werka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #jest   #lub   #oba   #pod   #raz   #razem   #sobie   #spa   #taka   #za