Wiadomości branżowe

WP.PL odświeża serwis dzieci.pl

Należący do Wirtualnej Polski serwis dzieci.pl przeszedł całkowitą metamorfozę. Witryna ma teraz bardziej ekspercki charakter, a użytkownicy znajdą w niej wiele przydatnych porad na temat najważniejszych zagadnień związanych z planowaniem

Należący do Wirtualnej Polski serwis dzieci.pl przeszedł całkowitą metamorfozę. Witryna ma teraz bardziej ekspercki charakter, a użytkownicy znajdą w niej wiele przydatnych porad na temat najważniejszych zagadnień związanych z planowaniem ciąży, płodnością, rodzicielstwem oraz zdrowiem i rozwojem dziecka, przygotowanych przez wysokiej klasy specjalistów. Zmianie uległa też szata graficzna i logo serwisu.

Eksperci i specjalistyczny kontent

Serwis dzieci.pl to kompleksowe źródło informacji na temat ciąży i rodzicielstwa. Można w nim znaleźć artykuły oraz porady doświadczonych specjalistów ” ginekologów, psychologów, położnych, pediatrów, dietetyków, farmaceutów, logopedów oraz prawników, którzy na stałe współpracują z redakcją. Strona dzieci.pl została rozbudowana o kalkulatory ” m.in. dni płodnych, BMI czy tygodnia ciąży. Nowością są też BAZY WIEDZY, m.in. z zaawansowanymi animacjami dot. życia płodu w łonie matki, z imionami dla dzieci (lista imion wraz z opisami pochodzenia, znaczenia oraz znaczenia numerologicznego) czy z chorobami wieku dziecięcego (opisy objawów, leczenia i profilaktyki przygotowane przez pediatrów). W nowej odsłonie witryny pojawił się również ” opracowany specjalnie na potrzeby serwisu przez ginekologa-położnika ” szczegółowy kalendarz rozwoju ciąży.

 ” Zależało nam, aby nowy serwis został wzbogacony o szereg praktycznych i merytorycznie opracowanych informacji dla osób planujących i mających już dzieci.W tym celu zaangażowaliśmy do współpracy wielu wykwalifikowanych specjalistów, którzy dzielą się z użytkownikami swoją wiedzą i doświadczeniem ” mówi Katarzyna Wośko, Koordynator Serwisów Dziecięcych i Parentingowych w Wirtualnej Polsce. ” Przygotowywane przez nich materiały stanowią bardzo uporządkowany zbiór profesjonalnych porad i wiedzy na tematy związane z pociechami ” dodaje.

Przejrzysty podział tematyczny oraz nowe logo

Nowe menu witryny porządkuje zawarty w niej kontent. Informacje zostały ułożone chronologicznie w rozbudowanych i przejrzystych sekcjach: PRZED CIĄŻĄ, CIĄŻA, ZDROWIE, WYCHOWANIE, PARTNERSTWO, PORADNIA DLA RODZICÓW, KUCHNIA oraz KĄCIK ZABAW. Wprowadzone zostały też nowe podkategorie, w który poruszane są ważne i często przemilczane tematy takie jak m.in. Płodność, Przygotowanie do ciąży, Samotna mama, Samotny tata oraz Po rozwodzie.

 
Serwis doczekał się również nowego logo. Odświeżono jego grafikę, która jednak została utrzymana w tradycyjnych barwach dziecięcych ” w różu i błękicie.

Więcej informacji:

dzieci.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy