Lady Wiadomości branżowe

Włoski przedsmak polskich Marszów dla Życia i Rodziny

Teaser

Włoski przedsmak polskich Marszów dla Życia i Rodziny

To był przedsmak polskich Marszów dla Życia i Rodziny, które 26 maja przejdą ulicami ponad 100 polskich miast. W niedzielę do stolicy Włoch przyjechali przedstawiciele ruchów pro-life z całego świata. Wśród nich nie zabrakło Polaków. Włoską inicjatywę swoją obecnością wsparli organizatorzy Marszów dla Życia i Rodziny.

Manifestacja obrońców życia przeszła ulicami Wiecznego Miasta, sprzed Koloseum pod Zamek św. Anioła.Rzymski Marsz odbywał się w rocznicę przyjęcia we Włoszech prawa zezwalającego na zabijanie dzieci nienarodzonych. Organizatorzy nieustannie o tym przypominali, jednak czuć było także radość ze świadomości, iż tylu obrońców życia przyjechało do Italii domagać się prawa do narodzin dla każdego dziecka.

Gestem solidarności była wizyta w Wiecznym Mieście polskich organizatorów tego typu marszów. –  W narodzie polskim istnieje duże przywiązanie do solidarności międzyludzkiej. Jej przejawem był chociażby ruch robotniczy – Solidarność – , który upominał się o podstawowe prawa człowieka. Polska i inne kraje znajdujące się pod wpływem autorytarnych reżymów mogą być dziś krajami demokratycznym ” wyjaśnił Jarosław Kniołek, organizator Marszu w Warszawie.

W obliczu współczesnych zagrożeń cywilizacyjnych, należy wrócić do fundamentów, na których niegdyś została zbudowana Europa. Są nimi szacunek dla instytucji rodziny i ludzkiego życia, od jego poczęcia do naturalnej śmierci – Walczymy o podstawowe wartości.  Ważne jest to, by solidaryzować się w obszarze promocji życia i rodziny, nie tylko na płaszczyźnie lokalnej, czy krajowej. Cieszę się , że w Polsce przejdzie ponad 100 takich marszów i uważam, że nasz polski prorodzinny entuzjazm powinniśmy eksportować. Stąd nasza obecność tutaj. ” podkreśla Łukasz Woźniak z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Już wkrótce, również w Polsce, będzie można wyrazić swoje poparcie dla życia i rodziny. W niedzielę ” 26 maja ” w ponad 100 miastach, pod hasłem – Kierunek: Rodzina – , przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.marsz.org .

< 241322" >

Ĺšródło Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #jest   #nie   #spo   #tak