Święta

Wigilia we dwoje

Wigilia to szczególny czas, który zwykle spędzamy w gronie rodzinnym, z jak największą ilością osób w rodzinie. Jeśli jednak wy jesteście małżeństwem, nie macie dzieci

Wigilia to szczególny czas, który zwykle spędzamy w gronie rodzinnym, z jak największą ilością osób w rodzinie. Jeśli jednak wy jesteście małżeństwem, nie macie dzieci i nie macie ochoty na spędzanie wigilii z rodziną taką jak rodzeństwo, rodzice itd., możecie święta spędzić sami.

Czasami chce się święta spędzić z rodziną, ale nie ma takiej możliwości, ponieważ rodzina mieszka daleko, za granicą lub na drugim końcu Polski, może z powodu choroby nie możecie pojechać na wigilię do rodziny, itd. Jednym słowem, wigilia we dwoje może być spędzona z konieczności lub z wyboru.
Przygotowania do wigilii we dwoje powinny być równie staranne, jak do każdej innej wigilii. Oczywiście, w takiej sytuacji może skusić pewne lenistwo i uproszczenia, np. można kupić pewne rzeczy, zamiast je robić. Wigilia we dwoje może być bardzo sympatyczna i bardzo spokojna. Jeśli jednak mamy taką możliwość, spotkajmy się w większym kręgu rodzinnym. Bardzo dużo zależy od tego, jak wigilia była spędzana do tej pory. Jeśli ktoś pochodzi z dużej rodziny, gdzie jeszcze dodatkowo zapraszało się babcię jedna i drugą, dziadka i resztę rodziny, święta spędzane w jednej rodzinie, mogą wydać się smutniejsze, właśnie z powodu tego, że nie można jej równocześnie spędzać z innymi. Jeżeli ktoś jest przyzwyczajony do tego, że spędza święta zawsze tylko z rodzicami i rodzeństwem, bez babć, cioć, kuzynek i kuzynów, może mu czegoś w czasie świąt brakować, jeśli się to nagle zmienia.
W trudnej sytuacji są młode małżeństwa, które muszą zdecydować, do której rodziny pojechać na wigilię, zwłaszcza, jeśli dzielą nas naprawdę spore kilometry. Wtedy najlepiej i najrozsądniej umówić się, ze w jednym roku święta spędza się z jedną rodziną, w kolejnym z drugą. Tak na przemian,. Wtedy żadne z małżonków nie jest pokrzywdzone. Jeśli jednak nie można się porozumieć w tej kwestii przez wiele lat, i święta są zawsze tylko u jednej rodziny, a jeden z małżonków chciałby, aby też jego rodzina była zaproszona, a nie jest to akceptowane przez drugiego małżonka, to oznacza, że taka osoba jest zupełnie przez drugie stłamszona. Po prostu trzeba myśleć nie tylko o sobie, ale tez o drugiej osobie. To takie straszne, jeśli nawet w takim czasie, jak święta, jedna osoba nie jest w stanie ani trochę poświęcić się dla tej drugiej.
Święta we dwoje mogą być jednak bardzo mile spędzone ” na pewno będą cudowne, jeśli jesteśmy w bliskim kontakcie z drugą osobą, nie kłócimy się ani nie chowamy urazów.
Mks

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy