Wiadomości branżowe

Unilever wspiera Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października na całym świecie po raz szósty obchodzony będzie Światowy Dzień Mycia Rąk. Międzynarodową akcję edukacyjną, która ma na celu uświadomienie ludziom, jak ogromne znaczenie dla ich zdrowia i życia ma ten prosty nawyk, kolejny rok z rzędu wspiera Unilever. Pracownicy firmy przeprowadzą specjalne lekcje na temat higieny rąk dla przedszkolaków w 17 miastach Polski.

W ramach realizowanego przez Unilever planu – Życie w sposób zrównoważony – firma zobowiązała się do zapewnienia ponad miliardowi ludzi pomocy w poprawieniu zwyczajów związanych z higieną, co pozwoli zredukować występowanie chorób zagrażających życiu. W Polsce drugi rok z rzędu działania w tym zakresie zostały skierowane przede wszystkim do najmłodszych. 15 października w ramach wolontariatu ponad 50 pracowników firmy poprowadzi w przedszkolach specjalne zajęcia, podczas których dzieci będą uczyć się pozytywnych nawyków związanych z higieną rąk. W tegorocznej akcji lekcje zostały zaplanowane w 31 przedszkolach w 17 miastach i miejscowościach Polski. Wolontariusze odwiedzą Zabrze, Czeladź, Nowe Miasto Lubawskie, Czechowice-Dziedzice, Gdynię, Bydgoszcz, Radom, Janów Lubelski, Piastów, Warkę, Włocławek, Sosnowiec, Jamielnik, Warszawę, Mysiadło, Młochów oraz Konstancin-Jeziorną. W ten sposób dotrą do 1625 przedszkolaków.

Od kilku lat promujemy zachowania związane z higieną mycia rąk. Mamy świadomość, że dzięki skali naszej działalności możemy dotrzeć do milionów ludzi na całym świecie. Wykorzystujemy swoje doświadczenie, np. w zakresie marketingu, dzięki czemu organizujemy skuteczne kampanie edukacyjne, mające realny wpływ na codzienne nawyki konsumentów – mówi Dagmara Brzezińska-Marcu, Dyrektor ds. Marketingu Marek Kosmetycznych w Unilever Polska.

Ustanowienie Światowego Dnia Mycia Rąk jest odpowiedzią na statystyki pokazujące, że co roku miliony dzieci umierają przed skończeniem piątego roku życia w wyniku powikłań wynikających z niemycia rąk. W ten sposób przenoszone są nie tylko drobne infekcje, takie jak przeziębienie, ale nawet śmiertelne choroby. Prawidłowe mycie rąk, koniecznie przy użyciu mydła, znacząco obniża ryzyko zachorowań.

O Unilever:

Firma Unilever jest jednym z największych na świecie producentów żywności, kosmetyków i środków czystości pod znanymi markami, takimi jak: Algida, Axe, Cif, Delma, Domestos, Dove, Knorr, Lipton, Rama, Rexona, Signal czy Timotei. Jej produkty są obecne w 7 z 10 gospodarstw domowych na całym świecie. Codziennie korzystają z nich ponad 2 miliardy ludzi. W 2012 r. Unilever osiągnął globalny przychód ze sprzedaży w wysokości 51,3 mld Euro.

W Polsce firma jest obecna od 1991 r. i posiada 22 znane i cenione marki. Unilever jest właścicielem 4 fabryk na terenie Polski: w Baninie koło Gdańska (produkcja lodów), Bydgoszczy (kosmetyki i środki czystości), Katowicach (margaryny i herbaty) oraz w Poznaniu (produkty kulinarne i dressingi). Oprócz tego mieszczą się tutaj: Centrum Magazynowania i Dystrybucji w Piotrkowie Trybunalskim, Centrum Badań i Rozwoju w Poznaniu oraz Centrum Operacyjne w Katowicach. Firma zatrudnia w Polsce ponad 3500 osób.

Więcej informacji: www.unilever.pl/

 

Ĺšródło Unilever. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy