Wiadomości branżowe

Unilever przekaże 1% dochodu ze sprzedaży produktów w sklepach Tesco na cele charytatywne

10 października ruszyła II edycja akcji charytatywnej na rzecz Fundacji Tesco Dzieciom organizowana przez firmę Unilever. Firma przekaże na cele charytatywne 1% dochodu ze sprzedaży produktów objętych specjalną promocją. Kampania potrwa do końca października w niemal wszystkich sklepach Tesco w Polsce.

Unilever oraz Tesco, liderzy społecznie odpowiedzialnego biznesu na polskim rynku, od lat zaangażowani są w działalność charytatywną oraz wspieranie lokalnych społeczności. Jedną z akcji, przy której obie firmy ściśle ze sobą współpracują, jest kampania na rzecz Fundacji Tesco Dzieciom. W jej ramach co roku określone produkty z portofolio Unilever są dostępne w sklepach Tesco w promocyjnych cenach. Następnie 1% z dochodu z ich sprzedaży przekazywany jest przez Unilever na rzecz Fundacji Tesco Dzieciom. Zebrane środki przeznaczone będą na wsparcie dla rodzinnych domów dziecka.

Naszą ambicją jest prowadzenie biznesu w sposób zrównoważony, dlatego propagujemy tę ideę na każdej płaszczyźnie działalności Unilever, włączając w to współpracę z kluczowymi partnerami biznesowymi, takimi jak Tesco ” mówi Harm Goossens, prezes Unilever Polska. W ubiegłym roku udało nam się przekazać ponad 50 tysięcy złotych na cele Fundacji. Jesteśmy bardzo dumni z tego wyniku, ale jednocześnie liczymy, że w tej edycji uda nam się go jeszcze poprawić ” dodaje Goossens.

Oprócz promocji dla klientów w całym kraju Unilever przygotował dodatkową atrakcję dla krakowian. Klienci krakowskiego Tesco (ul. Kapelanka 54), którzy odwiedzą sklep ze swoimi pociechami w dniach 18-20 oraz 25-27 października będą mogli je zostawić w specjalnie przygotowanym kąciku dla najmłodszych. Tam maluchy, pod opieką profesjonalnych animatorów, będą bawić się m.in. w budowanie domów, co będzie symbolicznym nawiązaniem do akcji pomocy rodzinnym domom dziecka.

Fundacja Tesco Dzieciom, założona przez jedną z największych sieci handlowych w Polsce, wykorzystuje wszystkie możliwości, jakie daje skala działalności Tesco Polska. Fundacja Tesco Dzieciom przy okazji realizacji swoich programów stara się angażować w akcje charytatywne nie tylko partnerów, ale również klientów Tesco ” mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, członek Zarządu Fundacji Tesco Dzieciom. Liczymy, że przy silnym wsparciu firmy Unilever, najbliższa akcja prowadzona w sklepach Tesco pomoże nam w pozyskaniu środków na pomoc rodzinnym domom dziecka a tym samym wniesie trochę szczęścia i radości do życia dzieci, które wychowują się w pieczy zastępczej ” podsumowuje Michalska-Miszczyk.

Informacje o firmie Unilever

Firma Unilever jest jednym z największych na świecie producentów żywności, kosmetyków i środków czystości pod znanymi markami, takimi jak: Algida, Axe, Cif, Delma, Domestos, Dove, Knorr, Lipton, Rama, Rexona, Signal czy Timotei. Jej produkty są obecne w 7 z 10 gospodarstw domowych na całym świecie. Codziennie korzystają z nich ponad 2 miliardy ludzi. W 2012 r. Unilever osiągnął globalny przychód ze sprzedaży w wysokości 51,3 mld Euro.

W Polsce firma jest obecna od 1991 r. i posiada 22 znane i cenione marki. Unilever jest właścicielem 4 fabryk na terenie Polski: w Baninie koło Gdańska (produkcja lodów), Bydgoszczy (kosmetyki i środki czystości), Katowicach (margaryny i herbaty) oraz w Poznaniu (produkty kulinarne i dressingi). Oprócz tego mieszczą się tutaj: Centrum Magazynowania i Dystrybucji w Piotrkowie Trybunalskim, Centrum Badań i Rozwoju w Poznaniu oraz Centrum Operacyjne w Katowicach. Firma zatrudnia w Polsce ponad 3500 osób.

Więcej informacji: www.unilever.pl

 Informacje o firmie Tesco

Tesco Polska jest czołową siecią sklepów samoobsługowych w Polsce, z ponad 450 placówkami – od hipermarketów po małe osiedlowe supermarkety. Firma zatrudnia ok. 28 tysięcy pracowników i oferuje produkty ponad 1500 polskich dostawców. Co tydzień w sklepach sieci zakupy robi ponad 5 milionów Polaków.

Więcej informacji: www.tesco.pl

Informacje o Fundacji Tesco Dzieciom

Fundacja Tesco Dzieciom powstała z inicjatywy Tesco Polska 17 kwietnia 2012 roku jako kolejny krok w rozwoju strategii zaangażowania społecznego i długofalowych działań charytatywnych realizowanych przez firmę Tesco. Celem działania Fundacji jest wspieranie wartościowych inicjatyw i projektów społecznych, ukierunkowanych na pomoc dzieciom i młodzieży oraz integracje i zaangażowanie na rzecz wspólnego dobra społeczności lokalnych. Programy Fundacji realizowane są w obszarach edukacji (konkurs grantowy – Pracownia Talentów – , program stypendialny dla dzieci pracowników Tesco POLSKA), pomocy społecznej (Ogólnopolski Program Dożywiania Potrzebujących Dzieci – Zdrowo jeść, by rosnąć w siłę – , współpraca strategiczna z Fundacją Happy Kids), oraz ochrony i promocji zdrowia (biegi charytatywne, współpraca z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie).

Więcej informacji: www.fundacjatesco.pl

 

Ĺšródło Unilever. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy