Lady Wiadomości branżowe

Twój – pierwszy – dzień w Polanie

15 maja 2012 r. Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień i Pomocy Psychologicznej Polana zaprasza do udziału w Twoim – pierwszym – dniu w Polanie, czyli w bezpłatnych warsztatach i konsultacjach.

– Mam problem. – ” czasem przyznanie się do tego przed samym sobą bywa długim i trudnym procesem. To jednak pierwszy i najważniejszy krok do tego, by móc sobie pomóc. Aby problem rozwiązać, albo zacząć nad sobą pracować, potrzeba często pomocy innych, pomocy wykwalifikowanych, doświadczonych specjalistów. Jak to zrobić? Czy się na to zdecydować? Jak opowiedzieć obcemu człowiekowi o swoich najskrytszych tajemnicach? Jak sprawdzić, czy trafię do eksperta, który będzie umiał mi pomóc? ” to częste pytania potrzebujących psychologicznego wsparcia. Naprzeciw ich potrzebom wychodzi Ośrodek Polana, organizując Twój – pierwszy – dzień w Polanie, czyli otwarte warsztaty i konsultacje z psychoterapeutami, umożliwiające pacjentom bezpośrednie spotkanie i pomoc w podjęciu decyzji co do rozpoczęcia terapii.

Polana zaprasza na konsultacje indywidualne dla osób, które nie wiedzą co zrobić, kiedy ktoś z ich bliskich nadużywa alkoholu, a także dla osób uzależnionych  – od seksu bądź substancji psychoaktywnych, takich jak alkohol czy narkotyki. Jeden na jeden z terapeutą mogą w tym dniu spotkać się również osoby, które potrzebują wsparcia w radzeniu sobie z monotonią codzienności. Osoby, które utraciły kontrolę nad swoim życiem w wyniku ataków paniki i lęku mogą wziąć udział w spotkaniu z psychoterapeutą i pacjentką, która z tym problemem walczy od wielu lat. Natomiast dla rodziców, którzy niepokoją się kłopotami z nauką swoich dzieci, Polana przygotowała bezpłatne warsztaty.

– Gdy Twoje dziecko ma problemy z nauką – to tytuł warsztatu, który poprowadzi Agnieszka Stein, doświadczony psycholog dziecięcy, założycielka strony www.dzikiedzieci.pl i autorka książki – Dziecko z bliska – , która ukaże się już w kwietniu 2012 roku.

Warsztat skierowany jest do rodziców dzieci w wieku od 6 do 16 lat (uczniów szkoły podstawowej lub gimnazjum), którzy mają poczucie, że ich dziecko nie lubi szkoły, nie lubi się uczyć, osiąga w nauce wyniki znacznie poniżej swoich możliwości, ma trudności z opanowaniem szkolnego materiału. Podczas spotkania rodzice dowiedzą się jak skutecznie pomagać dziecku polubić szkołę i naukę, jak osiągać w nauce sukcesy, czego szkoły oczekują od rodziców w kwestii radzenia sobie z trudnościami dzieci. Trzygodzinny warsztat rozpocznie się 15 maja 2012 r. o godz. 17.00 

Spotkanie pod hasłem – Spokojnie, to tylko panika – poprowadzi Elżbieta Kalinowska, doświadczony psycholog kliniczny, autorka wielu skutecznych programów terapeutycznych oraz książki – Jak ruszyć z miejsca – . Do udziału w nim terapeutka zaprasza osoby, które z powodu lęku straciły kontrolę nad własnym życiem, którym zdarzają się niezrozumiałe ataki lęku w zwyczajnych miejscach, które odczuwają fizyczne objawy przywodzące na myśl śmiertelną chorobę np.: przyspieszone bicie serca, nagłe ataki duszności, czy drętwienie rąk, nóg pozornie bez przyczyny.

W spotkaniu weźmie udział osoba, którą ataki paniki i lęku uwięziły we własnym domu na ponad 8 lat, która opowie o swoich doświadczeniach i oswajaniu się z własnymi lękami. Dwugodzinne spotkanie rozpocznie się 15 maja 2012 r. o godz. 17.00.

 

Polana daje również możliwość poznania swojej oferty osobom z uzależnieniem od seksu, masturbacji, pornografii albo chemicznych substancji, np. alkoholu czy narkotyków. Specjalnie dla nich przygotowała bezpłatne konsultacje indywidualne z doświadczonym terapeutą uzależnień – Krzysztofem Tylskim. Podczas spotkania osoby zainteresowane terapią będą mogły w komfortowych warunkach poznać samego terapeutę, oswoić się z ośrodkiem, dowiedzieć się, na czym polega terapia. Bezpłatne konsultacje z Krzysztofem Tylskim dla pięciu osób, które zgłoszą się do Polany, odbędą się 15 maja 2012 r. w godz. 14-19, Natomiast psychoterapeutka, specjalistka psychologii zorientowanej na proces (POP ” Process Oriented Psychology) ” Daria Jarema-Celmer zaprasza na trzy bezpłatne, indywidualne konsultacje dla osób, które mają poczucie, że utknęły w swoim życiu jak w ulicznym korku i potrzebują pomocy, aby ruszyć z miejsca. Te konsultacje odbędą się w Polanie 15 maja 2012 r. w godz. 17-19.

Do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach i konsultacjach w Twoim – pierwszym – dniu w Polanie uprawniają specjalne kupony, które należy rezerwować telefonicznie pod numerem (022) 825 00 45, a następnie odebrać w Ośrodku w dniach od 9 do 11 maja 2012 r. w godz. 10-20. Liczba miejsc jest ograniczona o wzięciu udziału w spotkaniach decyduje kolejność zgłoszeń.

Twój – pierwszy – dzień w Polanie odbędzie się 15 maja 2012 r.  Wszystkie warsztaty i konsultacje zorganizowane na terenie Prywatnego Ośrodka Terapii Uzależnień i Pomocy Psychologicznej Polana w Warszawie przy ul. Banderii 4 lok. 179 (kl. VII, I p.) są w tym dniu bezpłatne.

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień i Pomocy Psychologicznej Polana to miejsce stworzone z myślą o osobach szukających nie tylko pomocy ale i życzliwości. Oferta ośrodka skierowana jest przede wszystkim do osób z uzależnieniami  – od narkotyków, alkoholu, seksu, leków, hazardu, Internetu oraz osób współuzależnionych. Terapeuci Polany prowadzą również terapię dla DDA, DDD, osób z depresją, stanami lękowymi, zaburzeniami odżywiania, a także dla rodziców mających problemy wychowawcze z dziećmi. www.osrodekpolana.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy