Lady Wiadomości branżowe

Tulipany Narodowego Dnia Życia – nagroda za dbanie o rodzinę

W przeddzień Narodowego Dnia Życia – 23 marca – po raz trzeci, wręczone zostaną Tulipany Narodowego Dnia Życia. Dobra, zdrowa, szczęśliwa rodzina to lekarstwo na wiele chorób współczesnego świata. Wszyscy, którzy promują ją swoim osobistym życiem albo działaniami społecznymi i prawnymi zasługują na wsparcie oraz wyróżnienie.

W poprzednich latach w gronie laureatów znaleźli się m.in.: Krzysztof Ziemiec – za publiczne świadectwo o wartości życia rodzinnego, Rafał Wieczyński za film „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, Miasto Wrocław – za Program Pomocy dla Rodzin Wielodzietnych „Dwa Plus Trzy i jeszcze Więcej”.

Tulipany Narodowego Dnia Życia są nagrodą za dbanie o rodzinę, ale także zachętą, by rodzina nadal, zawsze stała na szczycie życiowych wartości. – Jeszcze trochę cierpliwości, już niedługo kapituła zdecyduje, kto zasłużył na nasze Tulipany. Wybór nie jest łatwy, ale wartości rodzinne jednoczą ludzi, dlatego podczas obrad kapituły nie ma konfliktów.

Tulipany Narodowego Dnia Życia są podziękowaniem i wsparciem dla tych, którzy wbrew przeciwnościom czy chwilowej “modzie” udowadniają, że rodzina jest fundamentem życia osobistego i społeczeństwa –  mówi Marek Plotzke, wiceprezes Fundacji Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia.

Z Tulipanami wiąże się hasło, pod którym jest obchodzony Narodowy Dzień Życia. W tym roku to „Rodzina receptą na kryzys”. Kryzys gospodarczy, który dotyka Europę może być dowodem na siłę rodziny. Gdy rosną podatki, rośnie bezrobocie, likwidowane są szkoły, wzrastają opłaty za przedszkola, brakuje pieniędzy na niezbędne wydatki – to właśnie w rodzinie można znaleźć wsparcie. Może ona także być rozrusznikiem gospodarki. –  By wspomóc rodziny w trudnych czasach Fundacja Narodowego Dnia Życia przygotowała poradnik, w którym każdy może znaleźć pożyteczne informacje i podpowiedzi: np. jak planować domowy budżet albo jak zachęcić dzieci do oszczędzania  – mówi Marek Plotzke.

Poradnik Fundacji Narodowego Dnia Życia będzie dostępny w formie książkowej, ale także będzie można go przeczytać i pobrać ze strony Fundacji: www.ndz.org.pl 

***

Narodowy Dzień Życia to święto, uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2004 roku. W ubiegłych latach obchody odbywały się m.in. pod hasłami: „Dom pełen skarbów”, „Być ojcem – rola życia”, „Razem na zawsze” i „Jestem mamą – to moja kariera”.

Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia jest organizatorem kampanii społecznych promujących wartości rodzinne. Jej celem jest wzmacnianie rodziny poprzez rozwój osobisty i budowę zdrowych więzi społecznych. Więcej informacji na www.ndz.org.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #dla   #jest   #lub   #ponad