Ciąża i poród Dziecko Rodzina

Szkoła rodzenia ” czy warto chodzić?

Jeżeli ktoś zapytałby mnie o to, czy warto chodzić do szkoły rodzenia, moja odpowiedź brzmiałaby: tak. Sama chodziłam do szkoły rodzenia i bardzo dobrze wspominam

Jeżeli ktoś zapytałby mnie o to, czy warto chodzić do szkoły rodzenia, moja odpowiedź brzmiałaby: tak. Sama chodziłam do szkoły rodzenia i bardzo dobrze wspominam ten czas. Uważam, ze każda kobieta, która po raz pierwszy rodzi, powinna mieć zapewnione zajęcia w takiej szkole.

W szkole rodzenia możesz dowiedzieć się o każdym z etapów porodu. Ponadto, wykonujesz ćwiczenia, dzięki którym łatwiej będzie Ci rodzić dziecko. Oprócz tego, poznajesz inne matki, i zauważasz, że macie podobne problemy, rozterki czy pytania dotyczące ciąży i porodu.

Warto zachować kontakt do kilku osób, które poznasz w szkole rodzenia. Być może spotkacie sie kiedyś i Wasze dzieci pobawią się razem, kiedy będą większe.

Jeżeli planujesz poród rodzinny, do szkoły rodzenia możesz zabierać ze sobą męża. Zwykle w szkole rodzenia jest organizowanych kilka zajęć z partnerami, kiedy to dowiadują się jak pomóc Ci w czasie porodu.

A to już wiesz?  Walki talki dla dziecka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy