Lady Wiadomości branżowe

Suplementy diety dla ciężarnych

Co trzeci mieszkaniec dużego miasta sięga po suplementy diety. Niektóre z nich wzbudzają zastrzeżenia lekarzy. Czy w świetle tych zarzutów preparaty witaminowe dla ciężarnych są bezpieczne? Lista zarzutów wobec

Co trzeci mieszkaniec dużego miasta sięga po suplementy diety. Niektóre z nich wzbudzają zastrzeżenia lekarzy. Czy w świetle tych zarzutów preparaty witaminowe dla ciężarnych są bezpieczne?

Lista zarzutów wobec suplementów diety jest spora: niektóre działają jak placebo, inne mogą wchodzić w interakcje z lekami, a wszystkie traktowane są przez prawo jak żywność, a nie leki. W związku z tym prozdrowotne działanie suplementów nie musi być potwierdzone żadnymi badaniami. Najgroźniejszy zarzut dotyczy pojawienia się w niektórych preparatach substancji tzw. „wątpliwych”, które mogą wywołać poważne szkody.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią często uzupełniają dietę przy pomocy suplementacji. Pewność, że składniki preparatów witaminowych dla ciężarnych są bezpieczne może dać zapoznanie się ze stanowiskiem Zespołu Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Kwas foliowy, jod, żelazo oraz DHA to według stanowiska PTG składniki dobrze przebadane i zalecane w suplementacji kobiet w ciąży. Ich działanie – korzystne dla rozwijającego się płodu, zostało potwierdzone wieloma badaniami i publikacjami w literaturze naukowej.

-„ Aby mieć pewność, że przyjmowany preparat jest bezpieczny, warto wybrać PregnaPLUS – nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży. PregnaPLUS nie zawiera składników tzw. wątpliwych, a starannie dobrany zestaw sześciu ważnych minerałów, witamin i  wysokooczyszczonych kwasów omega- 3 w ilościach dostosowanych do potrzeb ciężarnych.” – komentuje Agata Chodakowska, Product Manager.

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.bezpiecznywozek.pl www.polkaintymnie.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy