Lady Wiadomości branżowe

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce uruchamia Dział Porad Eksperckich na swojej stronie internetowej

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin, który przypada 15 maja, w tym roku Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce przygotowało na stronie internetowej Dział Ekspercki SOS, aby aktywnie wesprzeć rodziny w rozwiązywaniu trudnych problemów wychowawczych. Pracownicy Stowarzyszenia to wyspecjalizowana kadra psychologów i pedagogów, którzy poświęcili się wychowaniu dzieci po ciężkich przejściach.

Teaser

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin, który przypada 15 maja, w tym roku Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce przygotowało na stronie internetowej Dział Ekspercki SOS, aby aktywnie wesprzeć rodziny w rozwiązywaniu trudnych problemów wychowawczych.

Pracownicy Stowarzyszenia to wyspecjalizowana kadra psychologów i pedagogów, którzy poświęcili się wychowaniu dzieci po ciężkich przejściach. Specjaliści chcą podzielić się swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem z rodzicami szukającymi porad i wsparcia.

Dział ekspercki został już uruchomiony na stronie internetowej Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce: http://www.wioskisos.org/pytamy-ekspertow.html, gdzie są zamieszczane artykuły zawierające uniwersalne rady dotyczące wychowania dzieci i pokonywania wychowawczych trudności. Poruszane w tekstach zagadnienia dotyczą między innymi: stresu szkolnego, rozmów o śmierci, popalania papierosów, kłamstwa … i wielu innych, ważnych tematów. Dodatkowo na bieżąco eksperci Stowarzyszenia będą odpowiadać na zapytania e-mailowe i na Facebooku. Pytania można wysyłać na adres [email protected] oraz na fan page’u https://www.facebook.com/wioskisos?fref=ts.

Inicjatywa Stowarzyszenia SOS Wiosek Dziecięcych jest odpowiedzią na pogarszającą się sytuację dzieci i rodzin w Polsce. Jak podaje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej  w Polsce prawie 96 tysięcy dzieci jest pozbawionych opieki rodzicielskiej, a jak wynika z badań EUROSTATU,  30% dzieci w naszym kraju  żyje w  biedzie. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce oprócz Wiosek Dziecięcych dla porzuconych i osieroconych dzieci prowadzi również dodatkowe programy profilaktyczne tzw. Programy Umacniania Rodziny, gdzie dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej, znajdują spokojną przystań do odrabiania lekcji, zrozumienie, ciepły posiłek i szansę na rozwój swoich pasji i zainteresowań.

 ***

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce to organizacja dobroczynna, która działa na rzecz umacniania rodzin zagrożonych rozpadem oraz opiekuje się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi. Wykorzystując międzynarodowe doświadczenie, z powodzeniem realizujemy swoją misję w Polsce już od prawie 29 lat.

< 241470" >

Ĺšródło SOS Wioski Dziecięce. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy