Zdrowie

Skóra na stopach, profesjonalnie zajmie się nią pedikiurzystka

Tchnij życie i energie w swoje stopy.

Skóra na stopach jest szczególnie wrażliwa, a dodatkowo nastawiona jest wciąż na negatywne i niszczące działanie. Dlatego zasługuje na szczególna ochronę. Zgrubiały naskórek zwykle usuwamy pumeksem lub specjalną tarką.

Możemy też stosować różnego rodzaju peelingi. Jeśli to nie pomaga, a naskórek jest szczególnie gruby i odrasta szybko warto odwiedzić pedikiurzystkę. W gabinetach specjalistki posługują się specjalnymi frezarkami, które bezpiecznie, szybko i na długo pozbędą się zgrubień na stopach i przywrócą skórze gładki wygląd.

Zwykle takie zabiegi powtarzać należy, co miesiąc. Przy domowej pielęgnacji w miejsca po usunięciu zgrubień wciera się tłuste kremy zmiękczająco-odżywcze. Potraktowanie całej skóry stóp olejkami np. eterycznymi przyniesie im ulgę po kilkugodzinnym wyczerpaniu. Na pękające pięty doskonale działa papka ziemniaczana i wywar z siemienia lnianego z dodatkiem witaminy A (wyciśnij do papki kilka kapsułek witaminy A).

Tak przygotowany specyfik kładziemy na kwadrans na stopy. Takie codzienne postępowanie na pewno poprawi kondycję i wygląd stóp.

Nagniotki pojawiające się na stawach palców zwykle powstają jako konsekwencja noszenia ciasnych i niewygodnych butów, u kobiet – na wysokim obcasie. Sprzyja im też praca w pozycji stojącej. Nagniotki ściera się samodzielnie pumeksem. Niektórzy noszą specjalne wkładki do butów do zastosowania na okolice tworzenia się odcisków. Najlepiej jednak, jeśli odciskiem profesjonalnie zajmie się pedikiurzystka.

To czy same zadbamy o nasze stopy czy zwrócimy się z tym do specjalisty zależy wyłącznie od nas, na pewno jednak nie należy zapominać o regularnej pielęgnacji stóp. Jeśli nie mamy już na uwadze ich wyglądu, to pomyślmy przynajmniej o uczuciu komfortu, jaki zapewnią nam zadbane stopy.
Werka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy

Tagi: #HUMANA   #Jednak   #Trivagin   #cego   #cych   #czyli   #dego   #jest   #kszo   #linia   #nale