Lady Wiadomości branżowe

Sante wspiera projekt Halo! Atopia

Sante znaczy – zdrowie – ” to zobowiązuje! Jako producent zdrowej żywności od wielu lat wspieramy działania podmiotów edukujących społeczeństwo w temacie zdrowia. Mając powyższe na uwadze Sante wspiera projekt – Halo! Atopia – , który rozpoczyna debatę na temat atopowego zapalenia skóry u dzieci. Jak ważnym tematem jest AZS wskazują statystyki mówiące, że w Polsce co 5 dziecko choruje na tę chorobę, a co drugie z objawami alergii może także chorować na atopię.

Czym jest Atopia? To genetycznie uwarunkowany zespół zaburzeń układu odpornościowego, który w konsekwencji prowadzi do pojawienia się skłonności alergicznych (astmy, egzema kontaktowa, nieżyt nosa, zapalenie spojówek, itp.). Uwarunkowania związane z alergią pokarmową, która występuje u dużej ilości dzieci i osób dorosłych są wynikiem predyspozycji genetycznych u członków tej samej rodziny. Jednakże w dobie coraz silniejszego zanieczyszczenia środowiska oraz miejskiego stylu życia coraz więcej osób nabywa ową skłonność jako wynik zmian naszego środowiska. Co prawda alergia nie zawsze oznacza, że rozpoczyna się jej atopowa odmiana związana z dużą ilością przeciwciał IgE (immunoglobuliny E), ale takie skłonności mogą się pojawiać powodując zmiany, które odczuwamy do końca życia. Osoby mające zwykle alergie pokarmowe powinny dbać o jakość swojego życia, ponieważ złe odżywianie, stres, brak snu, ruchu zaburzają stabilność systemu immunologicznego, a co za tym idzie pogorszenie stanu naszego zdrowia.

Fundacja Alabaster , która jest inicjatorem projektu – Halo Atopia – , od początku tego projektu stara się współpracować z instytucjami, które mogą mieć wpływ na poprawę życia i zdrowia dzieci z AZS. Do projektu zapraszane są osoby i firmy, które chcą pomagać i jednocześnie edukować na różnych płaszczyznach. Firma Sante została zaproszona do współpracy przy tym projekcie jako producent zdrowej żywności oraz podmiot wpisujący się w ideę krzewienia kultury prozdrowotnej i edukowania na temat zdrowego stylu życia, którego jedzenie jest ważną częścią. Sante będzie wspierać inicjatywę na kliku płaszczyznach:

  • poprzez przekazanie produktów, które mogą spożywać osoby uczulone na niektóre składniki pokarmowe (pełna gama produktów firmy Alpro, gdzie Sante jest przedstawicielem tej firmy w Polsce), produktów takich jak ciasteczka owsiane czy też musli bezcukrowe Lo, zawierających substancje bioaktywne, takie jak błonnik, pro i pre biotyki, witaminy, substancje mineralne i inne, które mogą korzystnie wpływać na jedną lub więcej funkcji naszego organizmu
  • wsparcie finansowe
  • uczestniczenie w bieżących działaniach merytorycznych Fundacji poprzez wymianę wiedzy i doświadczenia w zakresie zdrowego żywienia

Projekt ten jest kolejną inicjatywą, w którą Sante się angażuje, dając tym samym zdrowy przykład współpracy dotyczącej kwestii najważniejszych, czyli naszego zdrowia.

W dniu wczorajszym tj. 26.09.2012 r. odbyła się konferencja poświęcona dermatologii i alergologii, na której kwestie AZS oraz innych alergii były omawiane przez zespół gości specjalnie zaproszonych na to spotkanie oraz wspierających debatę społeczną związaną z problemami alergicznymi.

Więcej szczegółów na temat atopii i problemów z nią związanych można uzyskać na www.haloatopia.pl .

 

***

Sante znaczy zdrowie ” od początku swojego istnienia działamy zgodnie z tą filozofią. Firma Sante A. Kowalski sp. j. jest ekspertem w produkcji żywności funkcjonalnej czyli żywności korzystnej dla zdrowia oraz liderem na rynku musli, produktów sojowych i cukru trzcinowego. W portfolio firmy znajduje się około 100 pozycji produktowych wspierających zdrowy tryb życia i odżywiania. Utrzymujemy dynamiczny i stały wzrost obrotów, a nasze produkty cieszą się uznaniem konsumentów w kraju i za granicą ” w Wielkiej Brytanii, na Litwie, w Estonii, Szwecji, Austrii, Islandii, ale też na Bliskim Wschodzie. Pozycję firmy i marki Sante potwierdzają też liczne nagrody i wyróżnienia, takie jak tytuł – Gazeli Biznesu – przyznawany w rankingu dziennika – Puls Biznesu – , wyróżnienie w plebiscycie – Złoty Paragon – , – HIT HANDLU – i – Laur Konsumenta – .

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy