Lady Wiadomości branżowe

Rozpoczyna się sezon na kleszcze

W kwietniu nie tylko przyroda budzi się do życia, ale również kleszcze. Te pasożyty uaktywniają się, gdy temperatura przy ziemi wynosi ok. 5 – 7 stopni Celsjusza.

Sezon kleszczy trwa od kwietnia do października. Coraz trudniej jest uniknąć kontaktu z tymi pajęczakami. A powinniśmy ich unikać jak ognia, gdyż są nosicielami  groźnych bakterii i  wirusów.  Kleszcze występują nie tylko w lasach i na łąkach. Często są spotykane na terenach miejskich, np. w dużych parkach. Ich intensywnemu namnażaniu się sprzyja ocieplenie klimatu.

Jak uniknąć kleszcza?

Kleszcza przyciąga jasna odzież, ruch oraz ciepło. Podstawowe środki ostrożności podczas spacerów, to zakrywanie powierzchni ciała, nakrycie głowy oraz stosowanie repelentów.

Osoby, które często spędzają czas na terenach zielonych zawsze pod ręką powinny mieć sprawdzony preparat do usuwania kleszczy.

Preparat do usuwania kleszczy w aerozolu

– „Bezpieczne usunięcie kleszcza gwarantuje Mosbito Tic-Off. To jedyny na rynku preparat w aerozolu. Natychmiast zamraża kleszcza, tak że nie ma on możliwości wydalić z siebie  groźnych patogenów.” – mówi Monika Gąska, Brand Manager.

Dzięki Mosbito Tic-Off nie ma potrzeby dotykania kleszcza, a wiec zmniejsza się ryzyko zmiażdżenia go bądź wykręcenia. Taki sposób usunięcia kleszcza znacznie minimalizuje ryzyko zakażenia niebezpiecznymi chorobami odkleszczowymi np. boreliozą.

www.mosbito.pl

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.bezpiecznywozek.pl www.polkaintymnie.pl www.shou.com.pl  www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy