Wiadomości branżowe

Przygotuj samochód do zimy

Przygotowanie samochodu do sezonu zimowego ma wpływ na nasze bezpieczeństwo. Zmiana opon z letnich na zimowe ułatwia poruszanie się po zaśnieżonych drogach. Wybór ogumienia powinien być podyktowany preferencjami kierowców oraz dopasowany do stylu ich jazdy. O czym jeszcze powinni pamiętać użytkownicy pojazdów przed nadejściem zimy? W czasie  pierwszych mrozów  bardzo istotna

Teaser

Przygotowanie samochodu do sezonu zimowego ma wpływ na nasze bezpieczeństwo. Zmiana opon z letnich na zimowe ułatwia poruszanie się po zaśnieżonych drogach. Wybór ogumienia powinien być podyktowany preferencjami kierowców oraz dopasowany do stylu ich jazdy. O czym jeszcze powinni pamiętać użytkownicy pojazdów przed nadejściem zimy?

W czasie  pierwszych mrozów  bardzo istotna jest wymiana opon. To one w dużej mierze odpowiadają za bezpieczeństwo kierowcy i  podróżnych. Mimo, że nie ma przepisów nakładających obowiązek  używania opon zimowych i  nie możemy z powodu ich braku otrzymać mandatu, warto je wymienić.  – Opony letnie twardnieją pod wpływem niskich temperatur i wydłuża to zdecydowanie drogę hamowania. Samochód może również tracić stabilność na zakrętach – ” ostrzega Kamil Pabich, mechanik samochodowy z warsztatu Auto ” Bachus. – Kupując opony na zimę warto zwracać uwagę, czy mają odpowiedni bieżnik (ok. 6-7 mm) oraz  rocznik (nie starsze niż 5 lat) i czy nie mają żadnych uszkodzeń – ” radzi Kamil Pabich.

W drugiej kolejności należy sprawdzić układ hamulcowy ” jego poprawne działanie ułatwi nam zatrzymanie auta na śliskiej powierzchni. Przed okresem zimowym warto też skontrolować podwozie – sól i chemia, jaką posypywane są jezdnie, przyspieszają korozję.

Przed nadejściem pierwszych śniegów należy też sprawdzić  poprawne działanie akumulatora. Warsztaty samochodowe posiadają odpowiednie urządzenia mogące zweryfikować jego stan. Warto wykonać te testy, by w zimie nie było problemu z uruchomieniem auta ” zwłaszcza, gdy nie jest ono garażowane. Najwięcej samochodów zawodzi  podczas pierwszych mrozów właśnie z powodu złego stanu technicznego akumulatora.  – Nie należy zostawiać lamp włączonych na noc. Rozładowanie akumulatora do zera w czasie ujemnych temperatur może sprawić, że nie będzie nadawał się on już do użytku – – uprzedza Kamil Pabich.

Dobrze jest pamiętać również o odchylaniu na noc wycieraczek, aby zapobiec ich przymarzaniu. – Włączenie przymarzniętych wycieraczek może spowodować spalenie ich silnika lub zniszczyć piórka. Rano, gdy odpalamy samochód, warto uruchomić go 10 minut wcześniej, aby nagrzał się przed jazdą – – kontynuuje Kamil Pabich.

 

Ĺšródło videoPR.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy