Lady Wiadomości branżowe

Przy kawie o dzieciach: bunt dziecka i nastolatka

29 listopada (wtorek) o godzinie 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Przy kawie o dzieciach”. Tematem spotkania będzie bunt jako nieodłączny etap rozwoju dziecka. Okres buntu dziecka to trudny czas dla rodziców.

29 listopada (wtorek) o godzinie 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Przy kawie o dzieciach”. Tematem spotkania będzie bunt jako nieodłączny etap rozwoju dziecka.

Okres buntu dziecka to trudny czas dla rodziców. „Straszny dwulatek”, „co się stało z cudownym trzylatkiem”, „koszmarny nastolatek” – mówią dorośli zmęczeni uporem i wybuchami emocji swojego dziecka. Choć bunt okresu wzrastania i dojrzewania to naturalne zjawisko, warto wiedzieć jak sobie z nim radzić i nauczyć dziecko panowania nad własnymi emocjami.

Gościem spotkania będzie Maciej Ciechomski, doświadczony psycholog, założyciel Stowarzyszenia „Rezerwat Kultury”.

Spotkania z cyklu „Przy kawie o dzieciach” odbywają się w każdy ostatni wtorek miesiąca o godzinie 18.00 w lokalu „Chwila Da Klub” przy ul. Ogrodowej 31/35 w Warszawie. Podczas spotkań rodzice przy filiżance kawy mogą dyskutować na temat wychowania dzieci oraz zadawać pytania zaproszonym ekspertom. Wstęp na spotkania jest wolny i bezpłatny. Do poniedziałku (28 listopada) do godz. 17.00 można wysłać pytania związane z tematem spotkania na adres [email protected]

Spotkania są częścią programu “Mądrzy Rodzice” realizowanego przez Fundację Kidprotect.pl i Rzecznika Praw Dziecka. W ramach programu przeprowadzone zostały pierwsze ogólnopolskie badania kompetencji rodzicielskich, kampania medialna, odbywają się także szkolenia liderów, którzy będą prowadzili w całej Polsce szkoły dla rodziców według programu przygotowanego przez specjalistów z Fundacji. Organizatorami spotkań z cyklu „O dzieciach przy kawie” są Rzecznik Praw Dziecka oraz Fundacja Kidprotect.pl . Partnerem cyklu jest lokal „Chwila Da Klub . Patronat medialny nad akcją objęli: portal informacyjno-rozrywkowy www.Czasdzieci.pl oraz portal dla rodziców www.parenting.pl .

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy