Biżuteria

Prosta w formie, a jednocześnie niezwykle wyrazista

Informacja prasowa,

Warszawa, wrzesień 2013 r.

Premiera kolekcji ANIA KUCZYŃSKA for YES

19 września w butiku Ani Kuczyńskiej przy ul. Mokotowskiej 61 odbyła się długo oczekiwana premiera wyjątkowej biżuterii, którą projektantka stworzyła dla YES. Inspirowana symbolami odwołującymi się do kulturowych archetypów kolekcja wyróżnia się tak charakterystycznym dla projektów Kuczyńskiej minimalizmem i wysublimowaną prostotą.

Wnętrza butiku Ani Kuczyńskiej stanowiły idealne tło dla zaprezentowanych bransoletek i kolczyków. Minimalistyczny wystrój podkreślał charakter kolekcji, która zachwyciła zaproszonych gości ciekawą formą i oryginalnym designem.

Prosta w formie, a jednocześnie niezwykle wyrazista biżuteria zyskała wielu fanów jeszcze przed oficjalną premierą. Linia “Ania Kuczyńska for YES” składa się z geometrycznych bransolet w kształcie koła, kwadratu i trójkąta oraz kolczyków z zawieszkami w kształcie gwiazd, krzyży i serc. Zaokrąglone kanty nadały projektom lekkości, a dzięki kontrastującym akcentom kolorystycznym zyskały one na wyrazistości.

Na premierze biżuterii Ania Kuczyńska for YES pojawili się zaprzyjaźnieni z projektantką goście, m.in.: Małgorzata Szumowska, Katarzyna Herman, Malwina Wędzikowska, Zuza Krajewska, Bartek Wieczorek, Michał Piróg, Robert Serek, Michał Łojewski, Andrzej Sobolewski, Filip Niedenthal.

Kolekcja biżuterii jest dostępna na YES.pl, w wybranych Salonach YES oraz w sklepie ANIA KUCZYŃSKA Mokotowska 61 od piątku 20 września.

Wszelka sztuka jest zarazem powierzchnią i symbolem – Oskar Wilde
W odległych częściach świata rozwijały się różne cywilizacje, religie, społeczeństwa i kultury. Każda z nich wykształciła swój symboliczny słownik, przez który wyrażała święte idee, abstrakcyjne pojęcia i teorie. Seria bransolet kształtem odnosi się do trzech symbolicznych figur geometrycznych – koła,
kwadratu i trójkąta. Kolczyki silnie nawiązują do znaków chrześcijańskich i znaczeń trwale wpisanych w naszą świadomość – serce, krzyż i pentagram. Kolekcja bransolet i kolczyków ANIA KUCZYŃSKA for YES jest nowoczesna i ponadczasowa.
Oryginalne kształty biżuterii, jej emaliowane elementy w kolorze czerwieni i królewskiego błękitu idealnie wyrażają współczesną kobiecość.
Kolekcja biżuterii jest dostępna na YES.pl, w wybranych Salonach YES oraz w sklepie ANIA KUCZYŃSKA Mokotowska 61 od piątku 20 września.

Ceny biżuterii:
449 PLN – złota bransoletka
259 PLN – srebrna bransoletka
235 PLN – złote kolczyki
195 PLN – srebrne kolczyki

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy