Wiadomości branżowe

Pregna 250 DHA ” w odpowiedzi na aktualne rekomendacje

Zgodnie z nowymi standardami dotyczącymi żywienia kobiet w ciąży, firma Verco wprowadziła na rynek innowacyjny produkt Pregna250 DHA. To nowoczesny suplement diety, który ma właściwą, rekomendowaną dawkę bardzo ważnego składnika jakim jest DHA.

Dla rozwoju oczu i mózgu płodu

DHA to kwas dokozaheksaenowy z grupy wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega – 3. Według aktualnych standardów zdrowotnych Komisji Europejskiej kobiety w ciąży oraz matki karmiące powinny otrzymywać suplementację min. 200 mg DHA dziennie, gdyż wspomaga to prawidłowy rozwój oczu i mózgu u płodu jak i u niemowląt karmionych naturalnie.

Przyjmowanie DHA w ciąży zalecają także polscy specjaliści – Polskie Towarzystwo Ginekologiczne oraz Grupa Ekspertów. „Wzbogacanie diety w kwasy tłuszczowe omega-3 powinno opierać się na propagowaniu spożycia ryb (…) Alternatywnie należy podawać odpowiednie suplementy, które powinny być dobierane ze względu na dawkę i jakość DHA.” – informuje Grupa Ekspertów w swoim stanowisku opublikowanym na łamach specjalistycznego magazynu Standardy Medyczne/Pediatria.

Polki zagrożone niedoborem DHA

Tymczasem spożycie ryb w naszej populacji jest niedostateczne, a Polki jedzą jedynie połowę zalecanej wartości, co może grozić niedoborem DHA w diecie. Aby uświadomić polskim kobietom jak ważne jest dostarczanie kwasów omega-3 w trakcie ciąży i karmienia piersią powstała kampania społeczna Mamo jedz ryby. Na stronie kampanii mamy znajdą informacje o badaniach naukowych na temat korzyści płynących ze spożywania ryb morskich oraz kulinarne przepisy.

Z badań wynika jednak, że tylko niecałe 8% kobiet spożywa ryby częściej niż raz w tygodniu, a tylko taka ilość zapewnia odpowiednią podaż DHA w diecie. W przypadku małego spożycia ryb, np. 1 raz w tygodniu należy uzupełniać ten składnik aby uniknąć niedoborów. Suplementacja powinna wynosić min. 200 mg DHA dziennie, a w przypadku małego spożycia ryb w ilości 400 – 600 mg dziennie. W tym celu warto sięgnąć po nowoczesny suplement np. Pregna250 DHA.

W odpowiedzi na indywidualne potrzeby

– „Pregna 250 DHA to idealny sposób na zapewnienie kobiecie w ciąży lub karmiącej piersią zalecanych składników diety w dawkach dostosowanych do jej indywidualnych potrzeb.” – mówi Agata Chodakowska, Product Manager. W tym wypadku indywidualne potrzeby oznaczają, że jeśli kobieta spożywa ryby raz w tygodniu, zalecana suplementacja wynosi dokładnie tyle, ile jedna kapsułka Pregna250 DHA. Natomiast jeśli spożywa ryby rzadziej niż raz w tygodniu, zalecana suplementacja to dwie kapsułki Pregna250 DHA.

Pregna250 DHA to kolejny produkt w linii Pregna. Dla przyszłych mam dostępny jest Pregna Plus, który zawiera ważne i zalecane witaminy i mikroelementy jak kwas foliowy, żelazo i jod.

Więcej na polkaintymnie.pl

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – preparat PregnaPLUS, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl www.mosbito.pl www.bezpiecznywozek.pl www.polkaintymnie.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Warto   #jakie   #oraz   #tym