Lady Wiadomości branżowe

Porady prawne dla klientów ośrodka pomocy psychologicznej

Ośrodek Pomocy Psychologicznej Polana uruchamia poradnię prawną. Osoby potrzebujące pomocy prawnej związanej z problematyką uzależnień lub przemocy w rodzinie mogą w niej skorzystać z profesjonalnego wsparcia. Dodatkowa oferta powstała w związku z sygnalizowanymi przez klientów potrzebami i jest odpowiedzią na ich oczekiwania. „Do Ośrodka Pomocy Psychologicznej,

Ośrodek Pomocy Psychologicznej Polana uruchamia poradnię prawną. Osoby potrzebujące pomocy prawnej związanej z problematyką uzależnień lub przemocy w rodzinie mogą w niej skorzystać z profesjonalnego wsparcia. Dodatkowa oferta powstała w związku z sygnalizowanymi przez klientów potrzebami i jest odpowiedzią na ich oczekiwania.

– Do Ośrodka Pomocy Psychologicznej, takiego jak Polana, ludzie zgłaszają się z konkretnymi problemami. Nasi terapeuci pomagają im radzić sobie z uzależnieniami, z depresją, z nerwicą, z traumą czy ze stresem. W czasie rozmów z pacjentami odkrywają jednak nie tylko problemy natury psychologicznej. Tym nie są w stanie zaradzić, a mają świadomość, że profesjonalna pomoc, mogłaby dla wielu osób być skutecznym środkiem wzmacniającym efekty terapii. To właśnie dlatego, w odpowiedzi na takie potrzeby, zdecydowaliśmy się dołączyć konsultacje prawnicze do naszej oferty. – ” mówi Agnieszka Tylska, właścicielka Ośrodka Polana.

Wsparcie w formie poradnictwa specjalistycznego może zostać udzielone w sprawach dotyczących przemocy w rodzinie i leczenia osób uzależnionych, w szczególności wszelkich objawów patologii i wykluczeń społecznych, w tym: bezradności w sprawach opiekuńczo – wychowawczych, zagrożenia trwałości rodziny, potrzeby ochrony macierzyństwa, trudności w przystosowaniu do życia po opuszczeniu zakładu karnego itp. W poradni prawnej klienci otrzymają pomoc w przygotowaniu pism procesowych do sądu oraz konsultacje z zakresu prawa rodzinnego, prawa pracy, prawa mieszkaniowego, prawa cywilnego i karnego.

Porady prawne udzielane są w Ośrodku Polana przez prawnika – Martę Piasecką oraz adwokat – Urszulę Barańską w każdy czwartek w godz. 17 – 19. Konsultacje są odpłatne, aby skorzystać z porady należy zapisać się przez sekretariat Ośrodka pod numerem telefonu 22 825 00 45.

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień i Pomocy Psychologicznej Polana to miejsce stworzone z myślą o osobach szukających nie tylko pomocy ale i życzliwości. Oferta ośrodka skierowana jest przede wszystkim do osób z uzależnieniami  – od narkotyków, alkoholu, seksu, leków, hazardu, Internetu oraz osób współuzależnionych. Terapeuci Polany prowadzą również terapię dla DDA, DDD, osób z depresją, stanami lękowymi, zaburzeniami odżywiania, a także dla rodziców mających problemy wychowawcze z dziećmi. www.osrodekpolana.pl

< 235673" >

Ĺšródło Espresso 77 Communications / martabarlak.com. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy