Podróże

Podróże służą nawiązywaniu nowych znajomości

Czego wystrzegać się w czasie podróży? Podróże służą nawiązywaniu nowych znajomości. Jednak chyba mało gdzie powinniśmy być aż tak ostrożni. Nieuczciwie osoby stawiają zazwyczaj na

Czego wystrzegać się w czasie podróży?

Podróże służą nawiązywaniu nowych znajomości. Jednak chyba mało gdzie powinniśmy być aż tak ostrożni. Nieuczciwie osoby stawiają zazwyczaj na naiwność innych i ich ufności. Nawet, jeśli jesteśmy komunikatywni i bardzo łatwo nawiązujemy kontakty musimy pamiętać, by nie opowiadać innym o sobie zbyt wiele. Nie warto wiele mówić o swojej zamożności czy o docelowym miejscu podróży.

Czasami możemy nawet nie zdawać sobie sprawy, jakie informację mogą okazać się przydatne, komuś, kto będzie nas okraść lub wykorzystać. Zauważmy, że osobie napotkanej w czasie podróży możemy opowiedzieć o sobie wiele rzeczy, ale mogą to być także zmyślone, a nieprawdziwe fakty z naszego życia.

Wiadomo, że poważny, normalny człowiek czegoś takiego nie robi. Ale jaką posiadamy pewność, że nasz rozmówca jest uczciwy, nie ma żadnych złych zamiarów. Oczywiście nie powinniśmy zakładać, że każdy, kto chce nawiązać z nami kontakt jest złym człowiekiem, nie możemy też patrzeć na innych podejrzliwie.

Trzeba po prostu zachować wszelkie środki ostrożności. Przecież dzieciom zawsze powtarza się by nie były zbyt ufne wobec nieznajomych. Dlaczego więc sami mamy tej zasady nie przestrzegać? Przecież, to czy ktoś ma dobre, czy złe zamiary nie zależy od naszego wieku.

Werka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy