Ciało Kosmetyki Makijaż Uroda

Podkład, korektor i puder

Czy wiesz, jakie są dwa najważniejsze kosmetyki? Właśnie podkład i tusz do rzęs. Jeśli umiejętnie dobierzesz podkład i dobrze go nałożysz, naprawdę będzie możesz zdziałać nim wiele. Dlaczego podkład jest taki ważny? Ponieważ to właśnie on wyrównuje koloryt cery, ożywia ją i rozświetla.

Jeżeli chcesz osiągnąć jak najlepszy efekt, możesz zastosować kilka podstawowych kroków. Po pierwsze, wybierz odpowiedni podkład. Jest to bardzo ważne, nawet najważniejsze ze wszystkich dalszych kroków.

088014b2.jpg

Zanim zdecydujesz się kupienie jakiegoś konkretnego podkładu powinnaś określić, jaki masz rodzaj skóry. Chodzi o to, jakiego rodzaju masz cerę, czy masz dużo zmarszczek i jeśli tak, to czy są one głębokie czy nie. Zwróć też uwagę na to, czy masz rozszerzone pory lub przebarwienia i krosty. Jest to bardzo ważne, ponieważ w zależności od tego wybierasz podkład o odpowiedniej konsystencji.

Kiedy już będziesz wybierała kolor podkładu sprawdź go na granicy żuchwy i szyi, i zawsze w dziennym świetle. Nie sprawdzaj nigdy koloru na dłoni i to w sztucznym świetle ” jest to zupełnie nieskuteczny sposób. Kolor powinien być jak najbardziej zbliżony do naturalnego koloru skóry. Kieruj się też zasadą, że lepiej jest wybrać podkład jaśniejszy niż zbyt ciemny. Dlaczego? Ponieważ ciemny podkład postarza optycznie, i wyglądasz na o wiele starsza niż w rzeczywistości jesteś.

Jeżeli wybierasz podkład masz do wyboru krem koloryzujący lub fluid.
Krem koloryzujący jest najlżejszym kosmetykiem. Nie ma właściwości kryjących może ale to co może zrobić, to wyrównać koloryt skóry. Mogą go stosować panie, które mają zdrową cerę. Doskonale nadaje się też dla osób mających piegi. Piegowata cera pokryta kryjącym albo zbyt jasnym podkładem może w końcowym efekcie dawać wrażenie ziemistej i niezdrowej.

Jeżeli chodzi o fluid, to jest najbogatsza i najbardziej uniwersalna gama kosmetyków. Zależnie od tego, jaki ma skład dany kosmetyk, mogą go używać bardzo młode kobiety jak i starsze. Oprócz właściwości kryjących fluid może nawilżać skórę, chronić przed szkodliwymi czynnikami, promieniowaniem a nawet mieć właściwości liftingujące. Takie fluidy także istnieją.

Firmy produkujące kosmetyki mają zwykle w ofercie kilka typów fluidów. Najczęściej można wyróżnić trzy rodzaje: fluidy rzadkie i lekko kryjące, fluidy mocno lub średnio kryjące, fluidy liftingujące.

Fluidy rzadkie i lekko kryjące najczęściej można kupić w buteleczce z dozownikiem albo w tubce. Są naprawdę rewelacyjne dla skóry pozbawionej przebarwień i rozszerzonych naczynek na dużych powierzchniach.

Fluidy mocno lub średnio kryjące często posiadają małe właściwości ścierne i należy je rozkładać szybko i precyzyjnie. Nabiera się sporą ilość kosmetyku na gąbeczkę lub na palec i następnie płynnymi pociągnięciami kładzie na policzkach, powiekach, brodzie, nosie i na czole. Pamiętaj, że podkład nakładasz zawsze od środka twarzy na zewnątrz.

Fluidy liftingujące są przeznaczone są dla Pań w średnim wieku, u których widoczne są wyraźnie zmarszczki i zmieniony jest owal twarzy. Podkłady te zawierają substancje lekko ściągające, i takie, które poprawiają mikrokrążenie np. kofeinę oraz składniki załamujące światło pod różnymi kątami np. mikę. To sprawia, że rysy są łagodniejsze a zmarszczki mniej widoczne.
Płynne podkłady są szczególnie dobre dla osób z rozszerzonymi porami i ze zmarszczkami. Inne kosmetyki mają zbyt ciężką konsystencję i mogą nawet podkreślić defekty skóry, ponieważ zbierają się w niektórych miejscach na twarzy.

Kolejnym rodzajem kosmetyku, który nakładamy na twarz to podkład w sztyfcie. Jest on bardzo dobry dla kobiet, które chcą bardzo szybko zrobić makijaż. Oprócz tego, że oszczędzasz czas, stosując ten rodzaj podkładu, to także plusem jest to, że można zawsze taki sztyft mieć przy sobie i dyskretnie robić poprawki, bez potrzeb zmywania całego makijażu. Jednak powinnaś wiedzieć, że maluje się zupełnie takim podkładem w sztyfcie niż płynnym fluidem. Sztyftem przeciągasz po twarzy jak szminką po ustach tworząc smugi od środka twarzy na zewnątrz i od dołu ku górze. Smugi rozsmarowujesz w tym samym kierunku gąbeczką albo palcami. Najczęściej tego typu podkłady są półprzejrzyste i chcą osiągnąć mocno kryjący efekt można tę czynność powtórzyć na całej twarzy bądź tylko miejscowo.

Innym rodzajem kosmetyku do twarzy są kompakty. Mają właściwości średnio lub bardzo kryjące. Jeśli masz zamiar kupić kompakt, powinnaś także dostosować go jak najlepiej do typu skóry. Inny kompakt jest dobry do tłuste skóry z inny do suchej. Zależnie od tego, czy nałożysz go suchą, czy zwilżoną gąbką, zachowa się on na skórze jak puder lub jako fluid. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku, po nabraniu odrobiny kosmetyku na gąbeczkę dociska się ją do twarzy po kolei w każdym miejscu. Nie rozcieraj tego kosmetyku na skórze, ponieważ jeśli go rozetrzesz, to nie wypełni jej nierówności a tylko podkreśli zmarszczki i rozszerzone pory. Dlatego jest on dobry dla młodszych kobiet np. z problemami trądzikowymi, czy z przebarwieniami.
Ika

hastagi na stronie:

#podkład kryjący przebarwienia #rodzaje fluidów #podkłady liftingujące #fluidy kryjące #rodzaje podkładów do twarzy #fluid liftingujący #podkład na rozszerzone pory #jaki puder do cery mieszanej #fluidy liftingujące #puder na piegi

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #LIFESTYLE   #Uroda