Zdrowie

Po co czepek na basen

Czepek na basen. Na każdym krytym basenie ze względów sanitarnych obowiązuje nakaz noszenia czepków. Nikogo raczej ten przepis nie cieszy, ale trzeba się do niego

Czepek na basen.

Na każdym krytym basenie ze względów sanitarnych obowiązuje nakaz noszenia czepków. Nikogo raczej ten przepis nie cieszy, ale trzeba się do niego stosować. Na szczęście mamy do wyboru czepki gumowe i materiałowe i możemy sami podjąć decyzje, które wolimy używać.

Jeżeli zależy nam przede wszystkim na tym, by jak najmniej zmoczyć włosy, to na pewno czepek gumowy będzie dla nasz dobry. Ma on jednak wiele wad. Po pierwsze ubieranie go jest o wiele mniej wygodne i dużo bardziej skomplikowane niż czepka materiałowego.

Po drugie często zdarza się, że uciska on na naszą głowę, co u niektórych może powodować bóle głowy, albo po prostu uczucie dyskomfortu w czasie pływania. Wadą czepka materiałowego jest to, że wcale nie ochrania włosów przed zmoczeniem. Jest jednak wygodny i zakłada się go w bardzo prosty sposób.

Schnie on natomiast dużo dłużej, niż ten gumowy. Decyzja oczywiście zależy od tego, w którym z tych czepków czujemy się lepiej i który jest dla nas wygodniejszy. Najważniejsze, żeby w ogóle go mieć, bo inaczej nie zostaniemy wpuszczeni na basen.

Ale czy to wszystkie powody?
Werka

hastagi na stronie:

#po co czepek #jak zakładać czepek pływacki #czepek na basen #czepki kąpielowe #jaki czepek na basen #czepki kąpielowe dla dzieci #po co czepek na basenie #jak zakładać czepek #czepek na basen dla dzieci

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy