Lady Wiadomości branżowe

Pierwszy Bank Twojego Dziecka – Bank Komórek Macierzystych nOvum

Bank Komórek Macierzystych nOvum przygotował infografikę, która w przystępny sposób przedstawia jak wygląda procedura pobrania krwi pępowinowej, jej preparatyka i zamrożenie. Niezwykłe właściwości komórek macierzystych powodują, że ich zastosowanie w medycynie jest coraz szersze. Komórki wykorzystywane są zarówno w hematologii, jak również w

Teaser

Bank Komórek Macierzystych nOvum przygotował infografikę, która w przystępny sposób przedstawia jak wygląda procedura pobrania krwi pępowinowej, jej preparatyka i zamrożenie.

Niezwykłe właściwości komórek macierzystych powodują, że ich zastosowanie w medycynie jest coraz szersze. Komórki wykorzystywane są zarówno w hematologii, jak również w medycynie regeneracyjnej (dziedzina specjalizująca się w przywracaniu prawidłowego funkcjonowania uszkodzonych tkanek oraz narządów wewnętrznych). Pobrane i przechowywane komórki macierzyste to zabezpieczenie dla dziecka od dnia narodzin do końca jego życia, ponieważ komórki mogą zostać wykorzystane nawet po kilkudziesięciu latach.

Jak wygląda procedura pobrania i preparatyki komórek macierzystych

 • Decyzję o pobraniu krwi pępowinowej, rodzice podejmują przed narodzinami dziecka. Pracownicy Banku komórek Macierzystych nOvum udzielają rodzicom wyczerpujących informacji na temat zastosowania komórek macierzystych.  
 • Po podpisaniu umowy z Bankiem, rodzice otrzymują zestaw do pobrania i transportu krwi. Zestaw należy zabrać ze sobą do szpitala gdzie odbędzie się poród.
 • W drodze do szpitala rodzice informują Bank o rozpoczynającym się porodzie, dzwoniąc pod czynny całą dobę numer telefonu: 605 668 073. Po porodzie rodzice powtórnie kontaktują się z Bankiem i zgłaszają, że krew jest gotowa do odbioru.
 • Pobieranie wykonywane jest przez wykwalifikowaną położną w trakcie porodu i polega na odzyskaniu krwi z odciętej już pępowiny do pojemników zestawu. Jest to zupełnie bezbolesne oraz bezpieczne zarówno dla dziecka jak i matki.
 • Po pobraniu krwi, Bank zapewnia transport zestawu do swojej siedziby.
 • W laboratorium kriobiologicznym nOvum krew jest badana pod kątem czystości bakteriologicznej i wirusologicznej. Następnie jest preparowana a odzyskane z niej komórki macierzyste zamrażane i przechowywane w kriostatach, w jednej lub dwóch kasetach – w zależności od liczby uzyskanych komórek.

 

Pierwszy Bank Twojego Dziecka ” Bank Komórek Macierzystych nOvum

 • Bank stanowi integralną część Przychodni nOvum, która posiada wieloletnie doświadczenie w kriokonserwacji komórek i tkanek. Bank Komórek Macierzystych nOvum, jako jedyny w Polsce, posiada własną, nowoczesną siedzibę (objętą 24 godzinnym monitoringiem) oraz dysponuje własnymi laboratoriami: mikrobiologicznym, serologicznym, preparatyki oraz kriobiologicznym.
 • Bank Komórek Macierzystych nOvum do pobierania krwi stosuje najwyższej jakości pojemniki umożliwiające pobranie jak największej ilości krwi, a w efekcie odzyskanie maksymalnej liczby krwinek. Preparatyka komórek odbywa się w zamkniętym, jałowym systemie.
 • Jest to pierwszy Bank w Polsce, który stworzył możliwość podziału krwi pępowinowej na dwie porcje o identycznym potencjale zastosowania klinicznego.
 • Bank Komórek Macierzystych nOvum stosuje unikatowy system przechowywania zamrożonych komórek, który zabezpiecza maksymalną ochronę ich żywotności.
 • Bank działa w oparciu o pozwolenie Ministra Zdrowia.

< 235945" >

Ĺšródło Headlines. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy