Podróże

Paryż jest też na Twoją kieszeń

Paryż jest też na Twoją kieszeń. Większości z nas Paryż kojarzy się ze stolicą mody i nie ma w tym sposobie myślenia nic błędnego, tylko

Paryż jest też na Twoją kieszeń.

Większości z nas Paryż kojarzy się ze stolicą mody i nie ma w tym sposobie myślenia nic błędnego, tylko że przy tym od razu zakładamy, że jest to miasto niesamowicie drogie i na pewno nie na naszą kieszeń. I tu akurat jesteśmy w błędzie.

Oczywistym jest, że jeśli każde euro będziemy przeliczać na złotówki, to ceny rzeczywiście okażą się wyższe niż w Polsce. Ale czy w naszym kraju nie jest tak, że wyjeżdżając do Zakopanego czy nad Bałtyk mamy wrażenie ze ceny tam są kosmiczne.

Wychodzi więc na to, że jeśli wybieramy się na wypoczynek na terenie naszego kraju, ale do miejsca znanego z turystyki ceny będą podwyższone. Na pewno Paryż to miasto warte zobaczenia, choćby ze względu na takie miejsca jak Luwr, Montmarte, czy Katedra Notre Dame.

Jeśli dokładnie zaplanujemy nasze wakacje i poświęcimy trochę czasu na studiowaniu paryskich lokali, by niekoniecznie trafić na te najdroższe ale by przede wszystkim poczuć prawdziwe serce Paryża, a na zwiedzenie zabytków wybierać godziny w których bilety są tańsze, sam pobyt nie wyniesie nas wiele więcej niż wypoczynek w nadmorskim kurorcie czy wypad do Zakopanego.

Istotne różnice mogą pojawić się tylko w kosztach podróży.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy