Zdrowie

Ochrona przed mrozem

Ochrona przed mrozem.

Zima przez długi czas tak naprawdę nie pokazała nam swojego prawdziwego oblicza. Czuliśmy się raczej jak w okresie później jesieni a nie w trakcie srogiej zimy. Jednak mrozy i śnieg w końcu się pojawiły i czas, by podjąć odpowiednie kroki, które uchronią nas przed negatywnymi wpływami takiej pogody.

Nie zapominajmy, że odporność naszego organizmu jest w tym okresie szczególnie osłabiona, ponieważ spożywamy mniejsze ilości warzyw i owoców, gdyż są one po prostu w mniejszym stopniu dostępne.

Dlatego warto postawić, na ochronę naszego organizmu zanim bakterie i zarazki go zaatakują. Powinniśmy po pierwsze ubierać się odpowiednio ciepło. Zwróćmy szczególną uwagę na zapewnienie ciepła głowę, gdyż to przez tą część ciała ucieka najwięcej ciepła z naszego organizmu. Zresztą czerwone i zmarznięte uszy nie wyglądają raczej ponętnie. Skórę na twarzy, której nie mamy jak ochronić przed zimnem możemy nasmarować preparatami, które złagodzą działanie mrozu.

Nawet, jeśli temperatura spada znacząco poniżej zera nie powinniśmy zakładać tylu par skarpetek, by nie móc ruszyć palcami i nie mieć wolnej przestrzeni w bucie. Nie zapewni to nam w cale ciepła, a tylko narazi nasze stopy na odmrożenia. Organem narażonym szczególnie na zimno, są nerki. Jeśli dojdzie do ich przeziębienia, to w najlepszym razie objawi się to tylko wzmożoną ilością oddawania moczu. Aby do tego jednak nie doszło, musimy dbać by zawsze nasze nerki były zakryte.

werka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy

Tagi: #Kosmetyki   #cia   #dla   #dni   #jest   #nie tylko   #oka   #pod   #spa   #za