Święta Święty Mikołaj

Nowoczesny Mikołaj nie wychodzi z komina ale …zjeżdża z dachu

Nowoczesny Mikołaj nie wychodzi z komina ale …zjeżdża z dachu

Mikołaj, który ulokował się na dachu Złotych Tarasów i z tej perspektywy obserwuje całe miasto, w dniu swojego święta, 6 grudnia (sobota) , w godzinach popołudniowych niczym Spiderman zjedzie z oświetlonej kopuły Złotych Tarasów na linie, aby wraz z elfami rozdać świąteczne upominki Klientom centrum.

Dekoracje świąteczne w Złotych Tarasach w ujęciu liczbowym

Gdybyśmy wykorzystali wszystkie bombki z dekoracji Złotych Tarasów i ustawili bombkę na bombce, powstałaby wówczas złoto-czerwona wieża o wysokości 492 metrów, czyli budowla dwa razy wyższa niż pobliski Pałac Kultury i Nauki, najwyższy budynek w Polsce.

Świąteczne dekoracje Złotych Tarasów to łącznie 220 000 punktów świetlnych. Iluminacja bazuje wyłącznie na energooszczędnych diodach ECO-LED. Samą tylko blisko 12″metrową choinkę zdobi aż 20 840 punktów LED, a mimo to jej oświetlenie zużywa tyle prądu, co wypiek jednego świątecznego makowca.

Nad głównym wejściem do Złotych Tarasów, prócz choinki, zaświecił także baldachim światła – świąteczna mozaika z bombek i światełek, która po rozwinięciu wytyczyłaby świetlną drogę między Złotymi Tarasami a palmą na Rondzie de Gaulle’a, czyli odcinek o długości 1 km. Wewnątrz centrum zawisło trzynaście 2-metrowych zegarów, które przypominają o czasie zbliżających się świąt. Udekorowano je zawrotną liczbą 3 146 małych bombek w kolorze czerwonym i złotym.

Czas prezentów – aby był owocny

Przy zakupach świątecznych prezentów liczy się …czas, choć paradoksalnie w tym okresie mamy jego deficyt. Dlatego cenne są rozwiązania, które pomogą nam go zaoszczędzić.

70033C-LW-NV-Mastercard Ztote Tarasy Visual-01

Wraz z początkiem grudnia Złote Tarasy uruchamiają system kart podarunkowych. Jeśli więc lubisz dawać prezenty praktyczne i sprawdzone karta podarunkowa, czyli rodzaj przedpłaconej karty elektronicznej MasterCard, będzie trafnym wyborem i pozwoli osobie obdarowanej na samodzielne zakupy.

Jeśli jednak pomysłów na prezenty masz sporo, a potrzebujesz pomocy w ich pakowaniu to przez blisko trzy tygodnie, od 6 do 24 grudnia, każdy Klient Złotych Tarasów który zrobi zakupy w centrum za min. 100 zł będzie mógł skorzystać z darmowej usługi pakowania prezentów w specjalnym punkcie umiejscowionym na poziomie pierwszym obok fontanny. Dodatkowo, wszyscy którzy zdecydują się skorzystać z tej możliwości w Złotych Tarasach, będą mieli szansę na otrzymanie prezentów, w tym podwójnego zaproszenia do Multikina, biżuterię (bransoletka by dziubeka) lub zestaw kosmetyków Avon.

Złote Tarasy to wielofunkcyjny kompleks, który powstał w samym sercu Warszawy. Obiekt mieści się między ulicami: Złotą i Emilii Plater oraz Dworcem Centralnym i Al. Jana Pawła II. Jego symbolem jest pofalowany szklany dach o powierzchni 1 hektara. Nazwa Złote Tarasy nawiązuje do ulicy Złotej i do architektury budynku. Kaskadowo rozmieszczone tarasy obejmują dwa place miejskie ” wewnętrzny z fontanną oraz zewnętrzny, otoczony restauracjami. Na pięciu poziomach centrum klienci znajdą ponad 200 marek handlowych, kilkadziesiąt restauracji i kawiarni, kluby muzyczne, kino oraz szereg punktów usługowych.

W centrum działa czteropoziomowy podziemny parking na 1200 samochodów. Projekt i funkcjonalność obiektu została już wielokrotnie nagrodzona. Złote Tarasy są zdobywcą tytułu najlepszego projektu komercyjnego na świecie (MIPIM Architectural Review Future Project Awards). Więcej na stronie internetowej www.zlotetarasy.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #aby   #cia   #dla   #dni   #jaki   #jest   #oka   #pory   #raz   #sobie   #spa