Lady Wiadomości branżowe

Nowe standardy suplementacji witaminy D3 w ciąży

800 IU na dobę " tyle jednostek witaminy D3 potrzeba dla rozwoju zdrowej ciąży. Odpowiednia ilość tego składnika w diecie przyszłej mamy zapobiega powikłaniom oraz nieprawidłowemu rozwojowi płodu.Dlaczego warto zapobiegać niedoborom

800 IU na dobę ” tyle jednostek witaminy D3 potrzeba dla rozwoju zdrowej ciąży. Odpowiednia ilość tego składnika w diecie przyszłej mamy zapobiega powikłaniom oraz nieprawidłowemu rozwojowi płodu.

Dlaczego warto zapobiegać niedoborom witaminy D3 w ciąży? Ta grupa związków rozpuszczalnych w tłuszczach i wchłaniana wraz z nimi, odgrywa istotną rolę w zmniejszeniu ryzyka stanu przedrzucawkowego, cukrzycy ciężarnych oraz bakteryjnego zakażenia pochwy.
Witamina D3 to gwarancja prawidłowego rozwoju płodu. Nie tylko zapobiega wrodzonej krzywicy, czy obniżeniu masy kostnej, ale pomaga zapobiegać niskiej masie urodzeniowej.

Niestety w Polsce ok.80% kobiet w ciąży ma niedobory witaminy D3. Przyczyny to zbyt mała ekspozycja na słońce, dieta uboga w ryby i suplementacja niezgodna z aktualnym stanem wiedzy medycznej. W świetle nowych badań dotychczasowe zalecenia wynoszące 400 IU witaminy D3 dla ciężarnych są niewystarczające, tak samo jak podaż witaminy D w większości preparatów dla ciężarnych.

Nowy PregnaPLUS zgodny z aktualnymi rekomendacjami

Według stanowiska polskich towarzystw naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, odpowiednia dawka witaminy D3 dla kobiet w ciąży i karmiących piersią powinna wynosić 800 IU na dobę. W uzupełnianiu witaminy D3 pomoże PregnaPLUS, suplement diety dla ciężarnych zawierający rekomendowaną dawkę ” 800 IU witaminy D3. Na polskim rynku, na ponad 20 różnych preparatów dla ciężarnych, PregnaPLUS jest jednym z dwóch zawierających rekomendowaną ilość witaminy D w jednej kapsułce.

– – Nowy Pregna PLUS z witaminą D3 daje kobietom w ciąży pewność stosowania się do aktualnych zaleceń. Zawiera same najważniejsze składniki w dawkach zgodnych z aktualnymi rekomendacjami. – ” mówi Agata Chodakowska, Product Manager.

Pregna PLUS oraz inne suplementy dla ciężarnych i karmiących piersią z linii Pregna dostępne są w aptekach oraz sprzedaży internetowej na drogeriazdrowie.pl

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci ” mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią ” PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO – przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU. Firma Verco jest także dystrybutorem preparatów okulistycznych firmy Ofta Sp.z o.o.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.polkaintymnie.pl www.shou.com.pl  www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl

A to już wiesz?  Mosbito TIC " OFF zamraża kleszcza nawet w upały

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy