Podróże

Niezawodny i najpewniejszy środek transportu

Najpewniejszy środek transportu, czy jest taki? Wyjeżdżasz w ważnej sprawie. Jednak nie masz na tyle wolnego czasu, by dotrzeć na miejsce z wyprzedzeniem czasowym i

Najpewniejszy środek transportu, czy jest taki?

Wyjeżdżasz w ważnej sprawie. Jednak nie masz na tyle wolnego czasu, by dotrzeć na miejsce z wyprzedzeniem czasowym i nie musieć się troszczyć o to czy aby na pewno zdążysz i nic w ostatniej chwili nie zawiedzie. Jesteś zmuszony postawić wszystko na jedną kartę. Najważniejszą decyzją w tym wypadku będzie wybranie odpowiedniego środka transportu, który Cię nie zawiedzie.

Nawet, jeśli w dane miejsce możesz dolecieć samolotem, nie jest to do końca dobry pomysł. Z jednej strony zajmie Ci to na pewno mniej czasu, z drugiej jednak gorsze warunki pogodowe mogą uziemić Cię na długi czas na lotnisku. Co się tyczy transportu drogowego, to zawodzi on raczej rzadko.

Jednak przed wyborem takiego rozwiązania należy zastanowić się, czy na danym odcinku nie zdarzają się często korki, albo czy akurat w tym okresie nie jest remontowany jeden z pasów drogi i nie sparaliżuje to komunikacji. Jeśli chodzi o kolej, to jest to w zasadzie zawodzący najrzadziej środek transportu.

Oczywiście zdarzają się kolizje i wypadki na torach. Jednak wtedy w dość szybkim czasie podstawiany jest jakiś środek zastępczy np. autokar. Wybór środka transportu rozważ analizując dokładnie trasę, jaką masz do przebycia i trudności, na jakie możesz na niej natrafić.

A czy Wy znacie jakąś formę pewnego i bezpiecznego transportu?

Werka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy