Lady Wiadomości branżowe

Niepokojące objawy ulewania u niemowląt

Zwrócenie świeżo spożytego mleka związane jest z niedojrzałością przewodu pokarmowego. Zwykle występuje w pierwszym półroczu życia dziecka, a później samoistnie mija. Jednak niektóre objawy towarzyszące ulewaniu są niepokojące.

Powody ulewania

Oprócz przyczyny związanej z pracą przewodu pokarmowego, mogą być również inne powody ulewania, jak zbyt szybkie wypływanie pokarmu z piersi bądź przez smoczek butelki, za krótkie przerwy między karmieniami. Czasem związane jest ono z odbijaniem połykanego w trakcie karmienia powietrza, złą pozycją podczas karmienia lub nawet nerwowym zachowaniem mamy.

Według specjalistów samo ulewanie nie wymaga interwencji lekarskiej, choć warto poinformować o nim pediatrę podczas wizyty kontrolnej. Najbardziej oczywistym objawem, który powinien zaniepokoić mamę, jest zbyt małe przybieranie na wadze. W tym wypadku ulewanie może być np. objawem alergii pokarmowej na mleko i jego przetwory. Inne niepokojące symptomy to płacz i niepokój podczas ulewania, napady kaszlu, biegunki i zaparcia, gorączka i drgawki. Do lekarza powinien zgłosić się również rodzic maleństwa, u którego ulewnie nie ustąpiło po 10. miesiącu życia.

Jak zapobiec ulewaniu u niemowląt

Ulewanie może być również efektem błędów popełnianych podczas karmienia, czasem więc w prosty sposób może mu zapobiegać. Ważne jest, aby niemowlę miało zapewniony spokój podczas karmienia, które powinno odbywać się w sposób powolny. Zdecydowanie należy np. wyciszyć wtedy telefon. Dziecko nie powinno jeść w pozycji leżącej, lecz w pozycji zbliżonej do półpionowej. Jeśli karmimy butelką, należy robić przerwę co kilka minut, aby niemowlęciu się odbiło. W ten sposób uwolnimy połknięte w trakcie jedzenia powietrze. Bezpośrednio po karmieniu unikamy aktywnej zabawy i gwałtownych ruchów. Także po jedzeniu należy trzymać dziecko w pozycji półpionowej przez około 20 – 30 minut.

Mleko dla niemowląt na ulewanie

Dzieciom ze skłonnością do ulewania zalecane są również zagęszczone mleka modyfikowane. – „W tym celu stosować można serię mlek dla niemowląt Humana Plus, które zawierają dodatek lekkostrawnej skrobi i maltodekstryn, co jednocześnie nie podnosi ich kaloryczności.” – wyjaśnia Monika Gąska, Brand Manager. W gamie produktów Humana są to Mleko początkowe Humana 1 Plus, Mleko początkowe Humana 1 Plus Premium jak również Mleko początkowe Humana HA 1 Plus Premium przeznaczone dla dzieci o podwyższonym ryzyku wystąpienia chorób alergicznych. – „Wszystkie z wymienionych mlek dla niemowląt są idealne również po zakończeniu karmienia piersią lub jako jedyny pokarm, gdy niemowlę nie jest karmione piersią.” – dodaje Monika Gąska.

Mleka Humana dla niemowląt z tendencją do ulewania dostępne są w internetowym sklepie dla niemowląt Kidy.pl.

***

Grupa przedsiębiorstw Humana Milchunion, z obrotem ponad 2,9 mld € i ilością ponad 3,3 mld kg przetwarzanego rocznie mleka, należy do liderów firm przetwarzających ten surowiec. W Niemczech Humana Milchunion zajmuje pod tym względem drugie miejsce, natomiast w światowym rankingu mieści się w pierwszej dwudziestce. Humana Milchunion eG, spółka „matka“ całej grupy przedsiębiorstw, jest zorganizowana na zasadach spółdzielczych, co oznacza, że dostawcy najważniejszego surowca – mleka są właścicielami firmy. Produkty Humana Milchunion są dostępne w ponad 70 krajach świata.

Więcej informacji w serwisie
www.humana.pl.

*** 

Kidy.pl to nowoczesny sklep internetowy oferujący produkty dla niemowląt znanych i cenionych marek. W ofercie e-sklepu znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki , soczki, obiadki, deserki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także akcesoria związane z żywieniem takie jak butelki, kubeczki, smoczki. Kidy.pl oferuje również produkty związane z pielęgnacją małych dzieci: kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji niemowląt.

Sklep Kidy.pl przyłączył się również do akcji Bezpieczny Wózek. Rodzice, dokonując w nim zakupu, otrzymują odblaskowe naklejki na wózek zwiększające bezpieczeństwo na drodze.

Więcej informacji w serwisach: www.kidy.pl www.humana.pl  www.verco.com.pl   www.bezpiecznywozek.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy