Psychologia

Natrętni niemile widziani!

Człowiek natrętny to ktoś, kto lubi być tam, gdzie go nie chcą. Kto mówi za dużo, pyta za dużo i wpycha się za dużo. I kto robi to wszystko bez skrupułów, nawet tych najmniejszych. Z reguły taka osoba nie zdaje sobie z tego sprawy, że jest postrzegana jako wścibska i natarczywa, bo po prostu wydaje jej się, że jest miła i po prostu życzliwie się interesuje czyimś losem.

kobiety, miłość, zdrada, mężczyźni

Trudno tutaj wyważyć, znaleźć granicę między pomocą koleżeńską, służeniem radą a zwyczajnym wtykaniem nosa i męczeniem kogoś swoją obecnością.

Ale to da się odczuć. I jeśli widać po innych, że są znudzeni, wręcz wkurzeni czyimś gadaniem i popisywaniem się niewiadomo, czym, należy się natychmiast wycofać, by nie pogrążać się jeszcze bardziej. Trzeba w takiej sytuacji nieco odczekać, aż ochłoną nerwy, dopiero potem znów się włączyć – w obieg – , ale tym razem zachowując umiar. Dużo też daje szczera, poważna rozmowa, na podstawie której należy wyciągać jedynie słuszne wnioski, a nie obrażać się o to, co się usłyszy, a co jest prawdą, lecz tą niewygodną.
Marta Akuszewska

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy