Wiadomości branżowe

Na koniec lata ” zadbaj o witaminę D w ciąży

Już we wrześniu liczba godzin słonecznych w ciągu doby jest o połowę mniejsza niż w czerwcu. Poziom witaminy D, która powstaje w skórze pod wpływem słońca gwałtownie spada. Przyszłe mamy wraz z końcem lata powinny zadbać o regularne dawkowanie witaminy D. W naszym klimacie najwięcej słonecznych dni mamy od kwietnia do września. Jeśli w tym okresie codziennie

Teaser

Już we wrześniu liczba godzin słonecznych w ciągu doby jest o połowę mniejsza niż w czerwcu. Poziom witaminy D, która powstaje w skórze pod wpływem słońca gwałtownie spada. Przyszłe mamy wraz z końcem lata powinny zadbać o regularne dawkowanie witaminy D.

W naszym klimacie najwięcej słonecznych dni mamy od kwietnia do września. Jeśli w tym okresie codziennie przez kilkanaście minut eksponujemy na słońcu odsłonięte ramiona lub nogi dochodzi do fotochemicznej reakcji w skórze, podczas której powstaje witamina D.
Zimą, gdy słońca jest zdecydowanie za mało, nie wolno zapominać o słonecznej witaminie. Codzienna dawka witaminy D jest niezbędna dla zdrowego rozwoju prenatalnego dziecka. To od jej poziomu w organizmie ciężarnej zależy ilość, jaka zostanie mu dostarczona przez łożysko.

Witamina D w ciąży ” dlaczego jest ważna?
Jest kilka powodów, dla których konieczne jest dostarczanie witaminy D przez cały rok. Choć do niedawna stosowana była głównie ze względu na zapobieganie krzywicy, dziś wiemy że  jest ważna nie tylko dla ogólnego wzrostu płodu, ( w tym właściwej masy urodzeniowej) i rozwoju kostnego. Witamina D w ciąży zmniejsza ryzyko wielu chorób i powikłań Twojego dziecka w przyszłości: począwszy od cukrzycy typu I, nowotworów, chorób autoimmunologicznych po choroby sercowo naczyniowe.
Odpowiednia dawka witaminy D w ciąży wynosi 800 IU na dobę. Zalecenia te niedawno uaktualniono, gdyż jeszcze parę lat temu obowiązywała dawka o połowę mniejsza.

Najważniejsze witaminy w ciąży “Pregna PLUS
Słońce to tylko jedno ze źródeł witaminy D. Znajdziesz ją w rybach i tranie, żółtkach jaj oraz produktach wzbogaconych. Dla przyszłej mamy wskazane jest przyjmowanie odpowiednich preparatów z witaminami. Wybieraj te, które zawierają witaminę D w aktualnie rekomendowanej dawce.
– – Polecam Pregna PLUS. Oprócz najważniejszych składników i witamin potrzebnych w ciąży zawiera zalecaną dawkę witaminy D. Dzięki codziennej suplementacji Pregna PLUS przyszła mama ma pewność, że zapobiega niedoborom witaminy D w  organizmie, a rozwijające się dziecko dostaje jego odpowiednią ilość. – ” mówi Agata Chodakowska, Group Brand Manager.

Wrzesień to dobry moment, aby przyszłe mamy zaprzyjaźniły się z witaminą D, gdyż jest ona później niezbędnym elementem diety noworodków i niemowląt.
Produkt dostępny jest w aptekach i sprzedaży internetowej: DrogeriaZdrowie.pl

***

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci ” mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią ” PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO – przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON. Firma Verco jest także dystrybutorem preparatów okulistycznych firmy Ofta Sp.z o.o.

Więcej informacji w serwisach: www.pregnaplus.pl  www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.polkaintymnie.pl www.shou.com.pl  www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl  www.sutricon.pl   www.startzrozumem.pl 

Ĺšródło VERCO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy