Kosmetyki Makijaż Uroda

Możliwości różu

Odpowiednio nałożony róż może zdziałać cuda. Wystarczy przejrzeć zdjęcia gwiazd. Na jednym zdjęciu widać duży nos… na drugim nos jest idealny. Na jednym twarz jest

Odpowiednio nałożony róż może zdziałać cuda. Wystarczy przejrzeć zdjęcia gwiazd. Na jednym zdjęciu widać duży nos… na drugim nos jest idealny. Na jednym twarz jest jakaś taka ulana, na innym ma idealny kształt… Czasami jest to wynikiem oczywistego retuszu komputerowego, w pozostałych jednak przypadkach – różnice wywołuje odpowiednio nałożony róż.

ożliwości różu Mżliwości różu Moliwości różu Możiwości różu

Przy pociągłej twarzy to – odpowiednio – znaczy: odrobina na środek policzków i czubek brody. Szeroką twarz zaś wysmuklamy nakładając róż od skroni do środka policzków. Dziecięca okrągła buzia będzie wyglądała bardziej kobieco dzięki różowi nałożonemu od połowy ucha w kierunku ust. Trzeba wciągnąć policzki i potraktować różem zagłębienia. Do okrągłej twarzy najlepszy będzie sprasowany róż. Twarz o kształcie kwadratu zaś wymodelujemy dzięki nałożeniu kosmetyku (najlepiej brązującego i sypkiego) skośnie od skroni do nosa. Trójkątną, sercowatą twarz najlepiej potraktować różem tuż pod kośćmi policzkowymi, a najlepiej w tego zabiegu sprawdzi się róż w sztyfcie o ciemnym odcieniu. Natomiast prostokątną buzię modelujemy nakładając róż poziomo na linii kości policzkowych. Pamiętajmy przy tym, że róż nakładamy inaczej w zależności od tego, w jakiej jest postaci. Najbardziej rozpowszechniony, sprasowany róż w kompakcie nakładamy na koniec makijażu. Podobnie postępujemy w przypadku sypkiego kosmetyku. Do nakładania różu najlepszy jest duży, ukośnie ścięty pędzel. Inaczej ma się sprawa z nakładaniem różu w kremie, czy też w płynie. Tutaj z kolei nadajemy rumieniec twarzy na początku makijażu, rozcierając kosmetyk na wybranych częściach twarzy. Róż w płynie i kremie nadaje twarzy bardziej świeży i dziewczęcy wygląd. Pamiętajmy jednak, że niezależnie od tego w jakiej postaci i tonacji jest stosowany przez nas róż, trzeba trzymać się zasady, iż ma on imitować naturalny rumieniec. Nigdy więc nie powinno być go za dużo.
am

A to już wiesz?  Na problemy żywieniowe niemowląt

hastagi na stronie:

#duĹźy nos

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy