Ciało Poradnik medyczny Uroda Zdrowie

Masaże błotne

Czym są masaże błotne? Stały się one bardzo popularne w ostatnim czasie. Dlaczego? Czy masaż błotny może mi rzeczywiście pomóc? Masaż, jak wiemy, wpływa dobroczynnie na nasze zmęczone ciało. Jeśli mamy problemy ze zmęczeniem, stresem, jeśli chcemy się odprężyć ” masaż będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem.

088101b.jpg

Masaż możemy wykonywać na różne sposoby i za sprawą przeróżnych pomocy i metod oraz z użyciem wielu kosmetyków. Np. masaż możemy wykonywać przy użyciu specjalnego kremu, oliwki, balsamu czy innych kosmetyków. Jednym z nich jest błoto kosmetyczne, które ma bardzo pozytywny wpływ na ciało. Niektórzy, oprócz masażu z użyciem błota, zalecają również skorzystanie z łaźni parowo błotnej.

Będąc w łaźni, Twoje ciało korzysta z ciepła, które pobudza czynności wydzielnicze skóry i stymuluje ją do wydzielania szkodliwych produktów przemiany materii i toksyn. Para wodna wnika w skórę, nawilżając ją. Dzięki temu poprawia się wygląd i stan Twojej skóry. Jeżeli korzystasz z tych zabiegów systematycznie, wzmacnia to układ odpornościowy, poprawiają krążenie krwi i przemianę materii. Oprócz tego, oczyszcza i odświeża skórę. Łaźnie parowo błotne mogą także pomóc w przypadku chorób dróg oddechowych i dolegliwości reumatycznych.

Zatem, sama widzisz, ze warto spróbować skorzystać z takiej łaźni, parowo błotnej, i warto jest wypróbować masażu błotnego.
ika

hastagi na stronie:

#masaż błotny

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #LIFESTYLE   #Uroda