Wiadomości branżowe

Kwasy Omega ” ważny składnik suplementacji w ciąży

Nie wszystkie przyszłe mamy wiedzą, że kwasy Omega mają udowodnione działanie na prawidłowy rozwój płodu. To tak samo ważny składnik suplementacji w ciąży, co kwas foliowy. Wiele Polek nie zdaje sobie sprawy z korzystnej roli kwasów Omega

Nie wszystkie przyszłe mamy wiedzą, że kwasy Omega mają udowodnione działanie na prawidłowy rozwój płodu. To tak samo ważny składnik suplementacji w ciąży, co kwas foliowy.

Wiele Polek nie zdaje sobie sprawy z korzystnej roli kwasów Omega dla rozwoju ciąży. Często próbują uzupełnić tę wiedzę, rozmawiając na forach internetowych. Najczęściej padają pytania o to: jakie kwasy Omega są ważne w ciąży, na czym polega ich działanie i jak zapewnić wystarczającą ilość kwasów Omega w diecie.

Wątpliwości rozwiewają rekomendacje wydane w ubiegłym roku przez Komisję UE oraz Polskie Towarzystwo Ginekologiczne. Wynika z nich, że najważniejsze w ciąży są wielonienasycone kwasy tłuszczowe z grupy Omega ” 3, a dokładnie DHA.

DHA potrzebne dla zdrowej ciąży

DHA jest składnikiem budulcowym siatkówki oka, komórek nerwowych i osłonek mielinowych komórek mózgu. Naukowcy udowodnili jego korzystny wpływ na  rozwój mózgu i narządu wzroku u płodu.

Aby zapewnić odpowiednią ilość Omega – 3 z diety należy spożywać ryby dwa razy w tygodniu. Jednak zdaniem specjalistów, nie pokrywa to całego zapotrzebowania. Dlatego specjaliści zalecają uzupełnianie DHA: kobiety w ciąży i karmiące powinny otrzymywać suplementację 200 – 600 mg DHA dziennie w zależności od ilości spożywanych ryb.

– – W celu uzupełniania diety w DHA polecam nowoczesny preparat dla kobiet w ciąży – Pregna250 DHA. Warto o to zadbać, gdyż badania potwierdziły, że kwasy Omega zmniejszają także ryzyko przedwczesnego porodu i  niskiej masy urodzeniowej dziecka.” ” mówi Agata Chodakowska, Product Manager.

DHA nie można przedawkować, a według potwierdzonych badań ilość do jednego grama dziennie jest ilością bezpieczną.

Suplement diety Pregna250 DHA dostępny jest w aptekach oraz sprzedaży internetowej na DrogeriaZdrowie.pl oraz w Kidy.pl Więcej na temat odpowiedzialnej suplementacji w ciąży: www.PolkaIntymnie.pl

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci ” mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią ” PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO – przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU. Firma Verco jest także dystrybutorem preparatów okulistycznych firmy Ofta Sp.z o.o.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.polkaintymnie.pl www.shou.com.pl  www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy