Wiadomości branżowe

Kura Domowa wspiera edukację i kulturalny rozwój dzieci

Na mapie Warszawy, niedaleko od zatłoczonego centrum stolicy zagościła Kura Domowa, miejsce stworzone z myślą o najmłodszych i ich rodzicach. Dzieci mogą spędzić tu czas rozwijając umiejętności plastyczne oraz wiedzę z różnych dziedzin życia. Cykliczne warsztaty muzyczne, teatralne i naukowe organizowane w Kurze Domowej są dopasowane do poszczególnych grup wiekowych i

Na mapie Warszawy, niedaleko od zatłoczonego centrum stolicy zagościła Kura Domowa, miejsce stworzone z myślą o najmłodszych i ich rodzicach.

Dzieci mogą spędzić tu czas rozwijając umiejętności plastyczne oraz wiedzę z różnych dziedzin życia. Cykliczne warsztaty muzyczne, teatralne i naukowe organizowane w Kurze Domowej są dopasowane do poszczególnych grup wiekowych i prowadzone w formie kreatywnej zabawy. Na przykład na zajęciach zatytułowanych – Pierwsze kroki w muzyce – dzieci uczą się podstaw rytmu i melodii kształcąc słuch wewnętrzny. Z kolei warsztaty naukowe są okazją do kreatywnego eksperymentowania pod bezpiecznym okiem czujnego prowadzącego. Ciekawą propozycją dla dzieci wieku 4-12 lat są również warsztaty kulinarne, w trakcie których dzieciaki poznają zarówno sposoby tworzenia dań jak również zasady zdrowego odżywiania.

Wawer potrzebował takiego miejsca, w którym nasze pociechy w przyjaznej przestrzeni i pomysłowej formie będą mogły bawić się, a my zrelaksować się przy dobrej kawie ” mówi Ania, mieszkanka Wawra, mama dwójki dzieci. Kura Domowa daje nam możliwość odpoczynku bez potrzeby przemieszczania się poza dzielnicę, można tu spędzić ciekawie, rodzinnie czas. Dodatkowym atutem jest dobra kuchnia bazująca na sezonowych produktach ze specjalnym menu dla dzieci ” dodaje.

Nieformalna, przyjazna przestrzeń lokalu z przeszkloną salą zabaw i przytulnym ogródkiem jest wyposażona w najważniejsze udogodnienia dla dzieci, między innymi krzesełka do karmienia, przewijak oraz małe stopnie w toaletach. Kura domowa wspiera również mamy biorąc udział w programie Fundacji Mleko Mamy – Strefa Karmienia Piersią.

Szkoda, że takich miejsc jest w Wawrze bardzo mało. Dlatego cieszy nas fakt, iż w najbliższym otoczeniu mamy w końcu lokal, który nie jest zwykłą restauracją tylko miejscem gdzie możemy pójść z całą rodziną, aby zjeść i ciekawie spędzić czas ” komentuje Paulina, mama trójki dzieci. Gry planszowe, tablica kredowa, ogródek to rzeczy, z których korzystamy wpadając do Kury Domowej na weekendowy obiad ” uzupełnia.

Kura domowa aktywnie uczestniczy w społecznych i kulturalnych inicjatywach angażując się między innymi w warszawskie dni rodzinne, bezpłatne spotkania konsultacyjne dla rodziców np.: z logopedą dziecięcym oraz organizując kursy dla rodziców z pierwszej pomocy.

Niecodzienne spotkania i wydarzenia są tu stałą atrakcją, która wpisuje się w charakter miejsca łączącego restaurację i klubokawiarnię. Kura Domowa to miejsce stworzone z pasją i zaangażowaniem, gdzie rodzice i dzieci mogą wspólnie i kreatywnie spędzić czas.

 

Ĺšródło Inni Klienci. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy