Lady Wiadomości branżowe

Krople czy mleko ” co pomaga na kolkę niemowlęcą

Jedną z przyczyn kolki może być obecny w jelitach gaz. To jego nadmiar prowadzi do wzdęć, uczucia pełności i napięcia jelit, które mogą być przyczyną bólu objawianego nieutulonym płaczem i kurczeniem nóżek.Na pytanie, który sposób na

Jedną z przyczyn kolki może być obecny w jelitach gaz. To jego nadmiar prowadzi do wzdęć, uczucia pełności i napięcia jelit, które mogą być przyczyną bólu objawianego nieutulonym płaczem i kurczeniem nóżek.

Na pytanie, który sposób na kolkę jest lepszy nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż przyczyn kolki niemowlęcej jest kilka. Wielu rodziców zastanawia się, czy krople na kolkę rzeczywiście działają?

  – Krople na kolkę – to preparaty zawierające simetikon ” substancję obniżającą napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu w jelitach. W wyniku jej działania pęcherzyki pękają i gaz może być łatwiej wydalony z jelit. To z kolei może doprowadzić do ustąpienia bólu. Preparatów dla dzieci zawierających simetikon jest na rynku kilka, a zawartość simetikonu jest w nich zbliżona.

Trzeba jednak pamiętać, że działanie – kropli na kolkę – jest leczeniem objawów, a nie przyczyny.

Jak działa mleko na kolkę u niemowląt

Humana AntiColic nie jest lekarstwem usuwającym jeden z objawów kolki, ale kompletnym odżywczym preparatem. Działa na trzy różne mechanizmy, mogące być przyczyną kolek. Po pierwsze ogranicza zaparcia i formowanie twardych stolców poprzez opatentowaną przez ekspertów Humana strukturę tłuszczu mlecznego.

Prowadzi do tworzenia się luźniejszych stolców, dzięki zawartości rozdrobnionego białka, które jest łatwiej strawne. Natomiast dzięki zredukowanej zawartości laktozy w porównaniu do tradycyjnych mlek ogranicza ilość wzdęć, będących jedną z głównych przyczyn kolek.

– – Polecam Humana AntiColic w żywieniu niemowląt cierpiących na kolkę. To pełnowartościowy produkt, zawierający wszystkie ważne składniki odżywcze i budulcowe do zdrowego rozwoju. W odróżnieniu od kropli na kolkę, może być podawany jako uzupełnienie karmienia piersią lub jako jedyny pokarm. – ” mówi Monika Gąska, Group Brand Manager.

Humana AntiColic dostępna jest w stałej sprzedaży internetowej w Kidy.pl. Sklep zapewnia szybki dostęp do produktu.

***

Grupa przedsiębiorstw Humana Milchunion, z obrotem ponad 2,9 mld € i ilością ponad 3,3 mld kg przetwarzanego rocznie mleka, należy do liderów firm przetwarzających ten surowiec. W Niemczech Humana Milchunion zajmuje pod tym względem drugie miejsce, natomiast w światowym rankingu mieści się w pierwszej dwudziestce. Produkty Humana Milchunion są dostępne w ponad 70 krajach świata.

Więcej informacji w serwisie
www.humana.pl

*** 

Kidy.pl to nowoczesny sklep internetowy oferujący produkty dla niemowląt znanych i cenionych marek. W ofercie e-sklepu znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci ” mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki , soczki, obiadki, deserki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także akcesoria związane z żywieniem niemowląt wielu znanych marek np. dr. Brown’s  czy Tommee Tippee takie jak butelki do karmienia, kubeczki, smoczki itp. Kidy.pl oferuje również produkty związane z pielęgnacją małych dzieci: kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji niemowląt.

Więcej informacji w serwisach: www.kidy.plwww.humana.pl  www.verco.com.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy