Lady Wiadomości branżowe

Karmienie piersią ” zbyt trudne, czy niechciane ?

Czy to możliwe, że tylko 31%  polskich niemowląt w trzecim miesiącu życia jest karmionych naturalnie? I czy powodem są problemy związane z karmieniem piersią, czy też świadomy wybór mam? Takie szokujące statystyki są wynikiem

Czy to możliwe, że tylko 31%  polskich niemowląt w trzecim miesiącu życia jest karmionych naturalnie? I czy powodem są problemy związane z karmieniem piersią, czy też świadomy wybór mam?

Takie szokujące statystyki są wynikiem badania przeprowadzonego w ramach Programu Promocji Karmienia Piersią i Pokarmem Kobiecym w Województwie Kujawsko – Pomorskim.  Według specjalistów odzwierciedlają sytuację dla całego kraju.

Problemy z laktacją zniechęcają

Za nie podjęciem karmienia naturalnego leży w wielu przypadkach decyzja podjęta jeszcze przed narodzinami dziecka. Dużą grupę stanowią też mamy, które w trakcie pierwszych tygodni napotkały problemy nie do pokonania. Do danych statystycznych pasuje fakt, iż kryzys laktacyjny związany ze zbyt małą ilością mleka w piersiach występuje zwykle między 3 a 6 tygodniem życia oraz w 3 miesiącu życia niemowlęcia.

Co może wówczas zrobić mama, której zależy na karmieniu piersią? Warto zasięgnąć profesjonalnej porady laktacyjnej. Konsultanci laktacyjni zalecają np. masaż piersi przed karmieniem oraz dodatkowe przystawianie dziecka lub korzystanie z laktatora w celu stymulującego odciągania. Wytwarzanie mleka wspierają również odpowiednio zioła –  koper i ziele werbeny pospolitej. Zawiera je Herbatka Humana dla karmiących mam.

Pro laktacyjne działanie herbatki Humana dla karmiących  mam

– „Polecam Herbatkę Humana dla karmiących mam, gdyż jako jedyna posiada udowodnione klinicznie działanie pro laktacyjnie. Herbatka ta pomaga także w zaspokojeniu zwiększonego zapotrzebowanie na płyny i składniki mineralne w tak ważnym okresie karmienia piersią.” – mówi Monika Gąska, Group Brand Manager. Szklankę dodatkowego płynu, np. Herbatki Humana warto wypić przed karmieniem lub w jego trakcie.

 

***

Grupa przedsiębiorstw Humana Milchunion, z obrotem ponad 2,9 mld € i ilością ponad 3,3 mld kg przetwarzanego rocznie mleka, należy do liderów firm przetwarzających ten surowiec. W Niemczech Humana Milchunion zajmuje pod tym względem drugie miejsce, natomiast w światowym rankingu mieści się w pierwszej dwudziestce. Humana Milchunion eG, spółka „matka“ całej grupy przedsiębiorstw, jest zorganizowana na zasadach spółdzielczych, co oznacza, że dostawcy najważniejszego surowca – mleka są właścicielami firmy. Produkty Humana Milchunion są dostępne w ponad 70 krajach świata.

Więcej informacji w serwisie
www.humana.pl

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO – przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.bezpiecznywozek.pl www.polkaintymnie.pl www.shou.com.pl  www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy