Co czytać Do czytania

Jest tak prostacka, grubiańska… i czyta się ją jednym tchem – Wilk z Wall Street

Wilk z Wall Street – Jordan Belfort

Satyryczna rekonstrukcja jednej z najbardziej zwariowanych karier w historii
Jordan Belfort za dnia zarabiał tysiące dolarów na minutę. Nocą wydawał je tak szybko, jak tylko mógł: na narkotyki, seks i zagraniczne podróże. Jego historia została przeniesiona na ekran kinowy przez samego Martina Scorsese, a w rolę Jordana wcielił się Leonardo DiCaprio.

Tak, jest prostacka, grubiańska i wulgarna… i czyta się ją jednym tchem. Dostarcza rozrywki jak literatura brukowa i jest namacalnie prawdziwa jak akt oskarżenia
“KirkusReviews”

Czyta się jak skrzyżowanie Fajerwerków próżności Toma Wolfe’a i Chłopców z ferajny Scorsese’a
“Sunday Times”

Dla nie znających Wall Street to ważna lektura… Dla obeznanych to po prostu świetna zabawa
TheStreet.com

Jordan Belfort urodził się 9 lipca 1962 roku w Bronxie, w ubogiej żydowskiej rodzinie. W latach 90. był jednym z najbardziej poważanych finansistów Wall Street. W 1998 roku został oficjalnie oskarżony w sprawie o liczne przestępstwa gospodarcze, które doprowadziły inwestorów do strat w wysokości 200 milionów dolarów. Wyszedł na wolność po prawie dwóch latachi opowiedział światu o swoim uzależnieniu od narkotyków. Jest głównym bohaterem autobiograficznej powieści The Wolf of Wall Street wydanej w 2007 roku. Kolejna część, zatytułowana Catching the Wolf of Wall Street (Polowanie na Wilka z Wall Street), opowiada o tym, jak Belfort postanawia spłacić swój dług. Obecnie mieszka w Los Angeles, gdzie wraz ze swoją byłą żoną Nadine wychowuje dwoje dzieci, prowadzi wykłady i konferencje na temat motywacji. Jego książki zostały przetłumaczone na 18 języków, a jego historię przeniesiono na srebrny ekran.

WILK Z WALL STREET – Scorsese & DiCaprio

Jeden z największych reżyserów naszych czasów, laureat Oscara Martin Scorsese przedstawia prawdziwą historię jednego z najbardziej kontrowersyjnych bohaterów Wall Street.

Jordan Belfort był złotym dzieckiem świata amerykańskich finansów. Szybki i oszałamiający sukces przyniósł mu fortunę, władzę i poczucie bezkarności. Pokusy czaiły się wszędzie, a Belfort lubił im ulegać i robił to w wielkim stylu. Najpiękniejsze kobiety. Najdroższe jachty. Najbardziej wyszukane narkotyki. Szalona impreza bez cienia poczucia odpowiedzialności. A w ślad za tym nieuniknione błędy i pragnienie jeszcze większego bogactwa. Korupcja, naginanie prawa i malwersacje podatkowe — w tym także Belfort okazał się mistrzem.

Zrealizowana z rozmachem i poczuciem humoru, urzekająca blichtrem, a jednak gorzka opowieść o człowieku, który zawsze chciał więcej, a dostał to na co zasłużył.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #EAN   #Kraje Dalekiego Wschodu   #nie   #ych