Do czytania

Jesień Jesień a może coś do czytania?

Kontynuując temat książek przedstawiamy tym razem nowości wydawnictwa Bellona, zarówno dla Niego jak i dla Niej: Powieść przygodowa Sekret Picassa autorstwa Francesco Mirallesa Wojska NKWD

Kontynuując temat książek przedstawiamy tym razem nowości wydawnictwa Bellona, zarówno dla Niego jak i dla Niej:

Powieść przygodowa Sekret Picassa autorstwa Francesco Mirallesa
Wojska NKWD na froncie wschodnim pióra Ruperta Butlera
Podniebny Balet autorstwa Jerzego Gotowały
Niedawno do sprzedaży trafiła też pozycja Kobiety Zygmunta Augusta autorstwa Iwony Kienzler.

[box type=”shadow”]
sekretpicassaSekret Picassa autorstwa Francesco Mirallesa

Leo Vidal, barceloński dziennikarz śledczy, dostaje kuszącą propozycję od niejakiego Steinera, tajemniczego marszanda sztuki nowoczesnej z Sitges. W ciągu siedmiu dni ma odnaleźć zaginiony obraz Picassa. W rzeczywistości nie ma dowodów na to, że obraz naprawdę istnieje. Ale jeśli zostanie odnaleziony, wart będzie fortunę. Dziennikarz wyrusza w podróż, w czasie której przeżyje wiele zaskakujących przygód i pozna niezwykłych ludzi. Kiedy wreszcie dociera na oznaczone miejsce, czeka na niego ktoś, kogo się nie spodziewał. Czy zaprowadzi go do bajecznej fortuny?

Sekret Picassa
Francesc Miralles

Cena detaliczna: 29,90
Cena internetowa: 23,90
Wydawca: Bellona
EAN 9788311128910
200 stron
format 145×205 mm
oprawa miękka[/box]

[box type=”shadow”]
NkwdWojska NKWD na froncie wschodnim pióra Ruperta Butlera

Książka znakomicie i wnikliwie przedstawia działalność NKWD w czasie drugiej wojny światowej, w okresie poprzedzającym zimną wojnę oraz na jej początku. Omówione zostały poszczególne etapy kształtowania się tej tajnej służby i jej działalność zarówno w okresie poprzedzającym atak Niemiec na Związek Sowiecki, jak też udział NKWD w poszczególnych etapach wojny, a wreszcie rola jaką odgrywała ona w radzieckiej strefie okupacyjnej po maju 1945 roku i w późniejszym czasie.

Wojska NKWD na froncie wschodnim
Rupert Butler

Cena detaliczna: 34,90
Cena internetowa: 27,90
Wydawca: Bellona
EAN 9788311129177
200 stron
format 165×235 mm
oprawa miękka[/box]

[box type=”shadow”]
BaletpodniebnyPodniebny Balet autorstwa Jerzego Gotowały

Jerzy Gotowała, znany dowódca i pilot myśliwski, oddaje do rąk nowa książkę, jest to prawdziwa, oparta na faktach, rozmowach i wywiadach z jej bohaterami,których Autor zna osobiście. Pojawiające się w niej osoby, miejsca, miejsca, wydarzenia i opisy sytuacje zdarzyły się naprawdę. Książka oddaje pokłon, hołd kolejnym pokoleniom polskich pilotów, demonstrującym wysoki poziom wyszkolenia, umiejętności i kunsztu, niosącym sławę polskich skrzydeł do wielu zakątków ziemskiego globu.

Podniebny Balet
Jerzy Gotowała

Cena detaliczna: 39,00
Cena internetowa: 31,20
Wydawca: Bellona
EAN 9788311128637
167 stron
format 175×245 mm
oprawa twarda lakierowana[/box]

[box type=”shadow”]

Kobiety Zygmunta Augusta autorstwa Iwony Kienzler.

Król Zygmunt August był bez wątpienia jednym z najwybitniejszych monarchów zasiadających na tronie Polski. Nie tylko sprawił, że ówczesna Rzeczpospolita była prawdziwą wyspa tolerancji, na oceanie sporów religijnych i krajem bez stosów, ale także zreformował państwo, dzięki czemu wykształcił się system monarchii mieszanej, prowadził też konsekwentną politykę bałtycką. Nic więc dziwnego, że ów “złoty wiek” i panowanie Zygmunta Augusta z rozrzewnieniem rozpamiętywali zwłaszcza ludzie oświecenia, gdy Polska chyliła się już ku upadkowi… Jednak ten król, na skutek dość nierozważnej polityki dynastycznej, położył kres dynastii Jagiellonów, której był ostatnim przedstawicielem. Po jego śmierci rozpoczął się okres panowania władców elekcyjnych, dla niektórych historyków tożsamy z upadkiem naszego kraju.Kobiety_Zygmunta

W życiu Zygmunta Augusta niemałą rolę odegrały kobiety, a niektórzy biografowie władcy, twierdzą wręcz, iż fatalnie zaciążyły one nad jego losami. I to właśnie kobietom życia ostatniego Jagiellona, jego matce, siostrom i damom serca i łoża, poświęcona jest niniejsza publikacja.

Kobiety Zygmunta Augusta
Iwona Kienzler

Cena detaliczna: 34,90
Cena internetowa: 27,90
Wydawca: Bellona
EAN 9788311128927
296 stron
format 145×205 mm
oprawa miękka[/box]

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy