Wiadomości branżowe

Jak wyposażyć dziecko na ferie zimowe? Sprawdź ile kosztuje okazyjna wyprawka zimowa

Ferie zimowe to czas szczególnie intensywnego białego szaleństwa. Wysyłasz dziecko na zimowisko lub choćby zimę w mieście? Pamiętaj o tym, by je odpowiednio przygotować i zaopatrzyć. Odpowiedni ekwipunek pozwoli mu zdrowo i bezpiecznie cieszyć się tym, co zima oferuje najlepszego. A zakup produktów po okazyjnych cenach pozwoli zaoszczędzić znaczną część wydatków na zimową

Teaser

Ferie zimowe to czas szczególnie intensywnego białego szaleństwa. Wysyłasz dziecko na zimowisko lub choćby zimę w mieście? Pamiętaj o tym, by je odpowiednio przygotować i zaopatrzyć. Odpowiedni ekwipunek pozwoli mu zdrowo i bezpiecznie cieszyć się tym, co zima oferuje najlepszego. A zakup produktów po okazyjnych cenach pozwoli zaoszczędzić znaczną część wydatków na zimową wyprawkę.

 Zabawy śnieżkami i lepienie bałwana, jazda na sankach, nartach i łyżwach, piesze wędrówki. Zimowe aktywności to źródło wielkiej radości, ale też ryzyko przeziębień, odmrożeń, a nawet ” oparzeń słonecznych. Jak sprawić, aby twoje dziecko zdrowo i bezpiecznie mogło cieszyć się zimowymi wakacjami? Kluczem do sukcesu jest zapewnienie odpowiedniej opieki oraz ” odpowiednie wyposażenie.

Zimowa wyprawka ” nie przepłacaj, poluj na okazje cenowe

Najważniejszą kwestią, bez której trudno o udany wypoczynek, jest odpowiedni ekwipunek. Komponując zimową wyprawkę dziecka trzeba uwzględnić zarówno uniwersalne akcesoria, jak i te dostosowane bezpośrednio do rodzaju i charakteru zimowego wypoczynku (obóz narciarski, sportowy itp.) Wyekwipowanie dziecka na zimowisko nie musi uczynić spustoszenia w portfelu. Sezon wyprzedaży i promocji to doskonały czas na zakupy i kompletowanie zimowej wyprawki: przeceny oraz atrakcyjne, nierzadko obniżone ceny zimowych akcesoriów pozwolą zaoszczędzić znaczną część wydatków. Warto poświęcić trochę czasu i – upolować – tańsze produkty po obniżkach ” pozwoli to zaoszczędzić znaczną część wydatków. Zakupy w hipermarketach Carrefour to oszczędność pieniędzy i czasu – klienci znajdą – wszystko pod jednym dachem – ” różnorodne produkty po atrakcyjnych cenach. 

Na ogrzanie i rozgrzanie

Odpowiednia, ciepła i ochronna odzież to absolutny niezbędnik w zimowej wyprawce dziecka. Szczególnie łatwo o utratę ciepła poprzez głowę, stopy i szyję oraz o odmrożenia, dlatego koniecznie należy zadbać o ciepłe czapki, szaliki i rękawiczki, najlepiej w więcej niż jednym komplecie ” na wypadek, gdy dziecko zamoczy je lub zgubi podczas zabaw na śniegu. Zwykłe ubrania to za mało na długie godziny na mrozie: pomocne okażą się getry dziecięce (w hipermarkecie Carrefour zapłacisz 2,99 zł za parę*) oraz lekka, ale ciepła bluza polarowa (19,99 zł). Zabawy na śniegu kończą się przemoczonymi ubraniami, a stąd już prosta droga do infekcji. Dziecko należy więc zaopatrzyć w spodnie ortalionowe, najlepiej ocieplane (w Carrefour kupisz je za 19,99 zł). Wygodę na co dzień oraz podczas zajęć sportowych zapewnią spodnie dresowe (14,99 zł). Innej odzieży wymaga wyprawa na stok – na narty lub snowboard. Tutaj potrzebna jest kurtka narciarska (39,99 zł zapłacisz w Carrefour za kurtkę młodzieżową), spodnie narciarskie (49,99 zł za parę) oraz rękawice narciarskie (12,99 zł).

Z górki na pazurki: szaleństwa na stoku

Uczestnicy zimowisk będą szaleć na stokach, ale nawet – zima w mieście – , czyli pobliskie lodowisko lub wzniesienie okaże się doskonałym miejscem na eskapad z łyżwami, sankami lub mini nartami. Takie radości nie muszą dużo kosztować. Drewniane sanki z komfortowym oparciem możesz nabyć w Carrefour już za 59,99 zł, tyle samo zapłacisz za sanki piankowe. Metalowe i pokryte pianką sanki możesz kupić za 34,99 zł, plastikowe ” już od 24,99. Tańszą alternatywą dla tradycyjnych sanek (drewnianych lub metalowych) są inne akcesoria służące zjeżdżaniu z wysokości: sanki z tworzyw sztucznych oraz zjazdy, ślizgi, talerze zjazdowe i tak zwane – jabłuszka – . Ślizg zjazdowy z pianką kupisz w Carrefour za 8,99 zł, zjazd z pianką ” za 19,99, talerz zjazdowy o średnicy 60 cm to wydatek od 14,99 zł. Jabłuszko zjazdowe to wydatek prawie żaden – możesz je kupić już za… 1,99. Amatorom pieszych wędrówek posłużą kije trekkingowe (9,99 zł zapłacisz za kije o regulowanej wysokości).

Młodych amatorów stania – na własnych nogach – można zaopatrzyć w narty lub deskę snowboardową. Mini narty z plastiku kupisz już za 12,99 zł. Komplet nart dla dzieci wraz z kijkami możesz nabyć za 16,99 (długość 40 cm), 24,99 (60 cm), 34,99 (70 cm) lub 39,99 zł (90 cm). Deska snowboardowa to już większy wydatek ” zapłacisz za nią 99,99 (dł. 95 cm) lub 119 zł (dł. 130 cm). Gogle narciarskie z pojedynczą szybą to wydatek 34,99, z podwójną – 74,99 zł. Bezpieczeństwo na stoku zapewni kask narciarski lub snowboardowy: 99,99 zł za sztukę. Alternatywą dla zjazdów jest wyprawa na lodowisko. Łyżwy figurowe kupisz za 59,99 zł (rozmiary 34-43), hokejowe ” za 64,99 lub 99,99 zł.

Przez żołądek do serca: pamiętaj o prowiancie

Odpowiednio skomponowany prowiant to kolejny – niezbędnik – zimowej wyprawki. Oprócz smakołyków, które pozwolą dziecku przetrwać podróż do miejsca przeznaczenia, dobrze wyposażyć dziecko w drobne przekąski. Cukierek lub inne słodkie przysmaki mogą się okazać nieocenionym wsparciem w uzupełnieniu energii podczas zimowych szaleństw na stoku lub lodowisku. Żelki na wagę w Carrefour kupisz już za 89 groszy za 100 g, krakersy ” 99 gr/100g, mleczko czekoladowe za 1,29/100 g, cukierki czekoladowe za 19,99 zł/100 g, krówki ” 1,19/100g. Zdrowsze od tradycyjnych ciastka z ziarnami kupisz za 1,49/100 g. Prowiant zapakujesz w pojemnik do żywności (1,99 za pojemność 0,35 l, 2,99 ” 1 l, 4,99 ” 2,5 l). Nieoceniona jest możliwość rozgrzania się gorącym napojem. Warto więc zainwestować termos (od 3,49 zł) lub zaopatrzony w rączkę i przykrywkę kubek termiczny (12,99 zł).

W czym to przewieźć?

Ostatnie zadanie to odpowiednio zapakować ekwipunek dziecka. Duże ciężary są niekomfortowe oraz szkodliwe dla postawy dziecka, dlatego warto pomyśleć o alternatywie dla tradycyjnych, ciężkich plecaków ” walizce na kółkach z wysuwaną rączką. Ceny takich akcesoriów są zróżnicowane w zależności od typu i rozmiaru. Za trolley o wysokości 48 cm zapłacisz w Carrefour już od 49,99 zł, o wysokości 61 cm ” już od 79,99 zł. Niezależnie od bagażu podróżnego dziecku przydadzą się akcesoria przeznaczone do noszenia rzeczy codziennego użytku. Torbę fitness kupisz za 29,99, plecak ” 19,99 zł, a plecak sportowy ” 39,99 zł.

* wszystkie podane w informacji ceny obowiązują w hipermarketach w Warszawie

< 232469" >

Ĺšródło Carrefour Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy