Lady Wiadomości branżowe

Jak wspierać rozwój mózgu dziecka w ciąży?

Przyszłe mamy często zastanawiają się, jakie witaminy i minerały przyjmować w ciąży. Wątpliwości te nie powinny dotyczyć kwasów omega – 3, a w szczególności DHA. To istotny budulec rozwijającego się mózgu, dlatego powinien być dostarczany przez cały okres ciąży i karmienia piersią.Tylko kilka składników wchodzących w

Teaser

Przyszłe mamy często zastanawiają się, jakie witaminy i minerały przyjmować w ciąży. Wątpliwości te nie powinny dotyczyć kwasów omega ” 3, a w szczególności DHA. To istotny budulec rozwijającego się mózgu, dlatego powinien być dostarczany przez cały okres ciąży i karmienia piersią.

Tylko kilka składników wchodzących w skład suplementów dla ciężarnych ma udowodniony naukowo, korzystny wpływ na rozwój ciąży. To kwas foliowy, doustne probiotyki, jod, preparaty na bazie żurawiny, witamina D3 oraz DHA.

DHA w ciąży ” korzyści

Najważniejsze korzyści ze spożywania DHA w czasie ciąży dotyczą wpływu na rozwój mózgu i narządu wzroku u dziecka. Omega ” 3 DHA jest składnikiem budulcowym siatkówki oka i osłonek mielinowych komórek mózgu. Składnik ten wpływa również na większą masę urodzeniową noworodka oraz prawidłowy czas trwania ciąży.

DHA jest niezastąpionym składnikiem diety w czasie ciąży i karmienia piersią. To kwas dokozaheksaenowy z grupy kwasów omega ” 3, czyli wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, występujących w roślinach oraz rybach. Działanie DHA zostało potwierdzone w badaniach o najwyższej klasie wiarygodności, a jego stosowanie w ciąży jest zalecane zarówno przez położników z Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, jak również w oświadczeniu zdrowotnym Komisji Europejskiej z 2011 r.

Eksperci zalecają spożywanie czystego DHA. Dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią dzienna dawka według aktualnych standardów wynosi 200 – 600 mg DHA w zależności od ilości spożywanych ryb. Ilość do 1 g DHA na dobę jest uznawana za bezpieczną w ciąży.
” – Uzupełnienie diety w ciąży w kwas omega ” 3 DHA ułatwi nowoczesny suplement diety, Pregna250 DHA z dobrze przyswajalnym, wysoko oczyszczonym olejem z tłustych ryb morskich. Dla przyszłych i obecnych mam ważny jest fakt, że DHA powinien być dostarczany również w trakcie pierwszego roku życia dziecka. W tym czasie nadal odbywa się intensywny wzrost mózgu. – ” mówi Agata Chodakowska, Product Manager.

A to już wiesz?  SPA

Więcej informacji na temat suplementacji przy pomocy Pregna250 DHA dostępnych jest na stronie: www.startzrozumem.pl
Nowoczesny suplement diety Pregna 250 DHA dostępny jest w aptekach oraz sprzedaży internetowej na www.drogeriazdrowie.pl

***

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci ” mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią ” PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO – przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU. Firma Verco jest także dystrybutorem preparatów okulistycznych firmy Ofta Sp.z o.o.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.polkaintymnie.pl www.shou.com.pl  www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl  www.sutricon.pl   www.startzrozumem.pl 

< 236555" >

Ĺšródło VERCO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy