Podróże

Jak się spakować, Szykujesz się na długi wyjazd?

Jak się pakować? Szykujesz się na długi wyjazd? Nie wiesz jak się spakować tak by niczego nie zapomnieć, a z drugiej strony by nic się

Jak się pakować?

Szykujesz się na długi wyjazd? Nie wiesz jak się spakować tak by niczego nie zapomnieć, a z drugiej strony by nic się nie stało przewożonym przedmiotom.

Po pierwsze na dłuższy czas przed wyjazdem zacznij spisywać rzeczy, które chcesz wziąć. Dlaczego powinniśmy robić to wcześniej, a nie przed rozpoczęciem pakowania? Ponieważ wtedy istniej większe prawdopodobieństwo, że przypomni nam się więcej rzeczy, a może nawet wszystkie, które powinniśmy spakować i w takim wypadku dopiszemy je do listy. Warto by przygotowywany przez nas spis zrobiony był według kategorii np. kosmetyki, ubrania, bielizna itd. W czasie pakowania zakreślajmy rzeczy, które już znalazły się w torbie, by później nie musieć wszystkiego wyjmować i sprawdzać czy to już zostało schowane.

Jeśli pakujemy przedmioty do torby podróżnej i zamierzamy zabrać książki lub płyny, (czyli generalnie rzeczy cięższe) warto rozparcelować jest równomiernie, by bagaż z jednej strony nie był cięższy niż z drugiej i by wystąpiła tzw. przeciwwaga. Warto jest zwrócić uwagę, na przedmioty, które mogą nam być potrzebne zaraz po przyjeździe na miejsce, jeśli nie możemy umieścić ich w bagażu podręcznym, należy spakować je na samym końcu, tak by znajdowały się na wierzchu.

Jeśli będziemy przewozić coś delikatnego należy umieścić to tak by było zabezpieczone przed wstrząsami, zwłaszcza, jeśli nasz bagaż powierzamy komuś (w czasie odprawy na lotnisku, czy pozostawiając go bagażniku autokaru). Dobrym rozwiązaniem użycie jest folii bąbelkowej, w którą owijamy dany przedmiot.

Jeżeli nie dysponujemy taką folią możemy po prostu obwinąć cenną rzecz w ubrania i nie kłaść w jej pobliżu nic ciężkiego, a także zadbać o to by ona sama nie znajdowała się z boku, a raczej w środku bagażu.
Werka

hastagi na stronie:

#jakie jedzenie na wyjazd #spis rzeczy na wyjazd #co spakować na wyjazd #jedzenie na wyjazd #jak się spakować na wyjazd #co zabrać na wyjazd za granicę #jak się pakować #co spakować na wyjazd za granicę #jak się spakować na wakacje #co zabrać do pracy za granicą

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy