Podróże

Jak bezpieczenie podróżować, Bezpieczeństwo w czasie podróży

Bezpieczeństwo w czasie podróży. Wiele słyszy się o kradzieżach, czy napadach przytrafiających się podróżnym, szczególnie w pociągach. Ale od takich przypadków nie jest wcale wolna

Bezpieczeństwo w czasie podróży.

Wiele słyszy się o kradzieżach, czy napadach przytrafiających się podróżnym, szczególnie w pociągach. Ale od takich przypadków nie jest wcale wolna komunikacja miejska. Prawda jest taka, że rzeczywiście czasem nie mamy wpływu na to, co się stanie i jeśli padniemy ofiarą osoby nieuczciwej lub agresywnej to nie mamy żadnej szansy wyjścia z tej sytuacji bez poniesienia szkód.

Jednak, często nasze bezpieczeństwo zależy od tego, jakie środki prewencyjne podejmiemy. Jeśli chcemy ochronić się przed złodziejami, to, co jest oczywiste musimy bardzo uważnie strzec naszego bagażu, tego podręcznego jak i tego większego. Nie powinniśmy zasypiać, nawet, jeśli wokół jest wiele osób, albo ta, która jest wygląda na miłą i grzeczną.

Jak wiadomo pozory mylą, a nawet, jeśli inni podróżni są uczciwi, to wcale nie jest powiedziane, że będą zwracać uwagę na nasz bagaż w czasie, gdy my będziemy smacznie spać.

Warto też pamiętać, że najgorszym rozwiązaniem jest trzymanie wszystkich pieniędzy w jednym miejscu, zwłaszcza w portfelu. Powinniśmy rozsądnie rozparcelować pieniądze po kieszeniach, najlepiej takich, których nie widać. Okraść nas będzie wtedy znacznie trudniej, a jeśli padniemy ofiarą napadu i ktoś każe nam oddać pieniądze nie będziemy zmuszeni pozbyć się wszystkich naszych funduszy.

A jakie są wasze doświadczenia z podróży?
Werka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy