Ciało Kosmetyki Makijaż

Idealny makijaż

Makijaż pomaga nam dobrze wyglądać na co dzień. Zakrywa niedoskonałości cery, podkreśla nasze walory i tuszuje nieprzespaną noc. Wiele kobiet nie wyobraża sobie życia bez

Makijaż pomaga nam dobrze wyglądać na co dzień. Zakrywa niedoskonałości cery, podkreśla nasze walory i tuszuje nieprzespaną noc. Wiele kobiet nie wyobraża sobie życia bez pomadki czy pudru. Jednak zły makijaż potrafi zniszczyć cały wizerunek, nawet najładniejszej kobiety. Dlatego warto przestrzegać pewnych zasad:
1)Podkład dobierajmy w świetle dziennym, warto go wypróbować na boku twarzy, zanim go kupimy. Nie może być ciemniejszy niż o jeden ton od naszej karnacji, ponieważ będziemy wyglądać śmiesznie. Z kolei za jasny będzie robił wrażenie maski. Zawsze można poprosić kogoś o pomoc.
ienie, które rozjaśniają   Cenie, które rozjaśniają   Cinie, które rozjaśniają   Cieie, które rozjaśniają   Ciene, które rozjaśniają

2)Nigdy nie malujmy zarówno oczu, jak i ust na ciemny kolor. Takie połączenie będzie wyglądać niestosownie i wyzywająco. Albo oczy, albo usta – wybieraj.
3)Na dzień wybieraj jasne, naturalne kolory cieni. Będą wyglądać ładnie i stosownie do pory dnia. Dopiero na wieczorny wypad możesz się pokusić o bardziej wyrazisty make-up oczu.
4)Dobry tusz nie powinien sklejać, ani pozostawiać grudek na rzęsach. Nie przesadzajmy z ilością. Parę pociągnięć wystarczy, nie musimy w końcu wyglądać, jakby nam ktoś smołę wylał na powieki!
5)Konturówka do ust nie powinna bardzo różnić się kolorem od pomadki. Bardzo mocno obrysowane usta będą wyglądały niekorzystnie, a w szczególności, gdy pomadka ma jasny kolor, a konturówka bardzo wyrazisty – fatalne połączenie.
6)Czasem dobrą alternatywą dla ciężkiej szminki jest delikatny błyszczyk. Wygląda on bardziej świeżo i delikatnie na ustach.
7)Uważajmy przy nakładaniu podkładu, aby nie zostały linie graniczne między szyją a żuchwą.
8)Niewskazane są również wszelkie plamy. A więc, uważajmy z samoopalaczami i nakładaniem różów na podkład.
9)Róż powinien być dostosowany kolorystycznie do naszej cery. Podkreślając kości policzkowe uważajmy, aby nie przesadzić i nie stworzyć – efektu clowna – .
10)Nie maskujmy na siłę naszych piegów. Są one naturalnie urocze.
11)Jeśli chcemy ukryć zmęczenie i cienie pod oczami, należy użyć jaśniejszego korektora. Stworzy on efekt nienagannej skóry.
12)Jeśli mamy tendencje do czerwonych plam na skórze, to raczej odstawmy na bok róż. Chyba nie chcemy wyglądać jak pączek róży.
13) Uważajmy, by zbyt obficie nie malować ust szminką, gdyż może ona nam zabrudzić zęby, co niezbyt dobrze się będzie się prezentować.
14)Dla blondynek lepszy jest tusz o kolorze brązowym, a dla brunetek o kolorze czarnym.
15)Najlepszym makijażem na plażę, czy basen jest brak makijażu. Mimo zapewnień o wodoodpornym działaniu kosmetyków, zalecałabym nie smarować się niczym na plażę. Słońce, wiatr, woda i pot zrobią swoje, a my będziemy śmiesznie wyglądać z zaciekami na twarzy.
Marta Akuszewska

hastagi na stronie:

#idealny makijaż #idealny makijaz #idealny makijaż na codzień #idealny makijaż dla blondynki #makijaż dla blondynek z jasną cerą #ładne makijaże #makijaż do jasnej sukienki #makijaż idealny #makijaż do beżowej sukienki #ładny makijaż na sylwestra

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy