Ciało Poradnik medyczny Uroda Zdrowie

Groty solne

Wizyta w grocie solnej należy do prawdziwych rarytasów. Dlaczego? Przecież każdy może sobie pozwolić na wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce czy w innym miejscu w Polsce czy na świecie. Owszem, jednak nie każdy wie, jaki może mieć to dobroczynny wpływ na jego zdrowie.

W kopalni można przebywać nawet kilka godzin. Zwłaszcza zaleca się tam relaks z grocie solnej alergikom czy osobom o schorzeniach górnych dróg oddechowych.

roty solne  Goty solne  Grty solne  Groy solne

Tylko w grocie możemy zastać specyficzny mikroklimat. Jest tam bardzo czyste powietrze. Oprócz tego, będąc w grocie solnej, wdychamy mikroelementy, których jest tam całe mnóstwo. Oddychamy pierwiastkami, które są potrzebne, a których w takich ilościach nie uświadczymy w żadnym innym miejscu.

Będąc w grocie, otrzymujesz przede wszystkim cenny jod, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy. Oprócz tego Twój organizm dostaje wapń, magnez, żelazo, selen, miedź, potas i sól. Czyli masz w jednym miejscu aż tyle cennych pierwiastków, których być może, brakuje Ci w organizmie.

Do groty solnej warto jest wybrać się nawet całą rodziną. Możesz potraktować to jako zdrowotną wycieczkę. Abyś poczuł mikroklimat groty, zaleca się nawet kilka seansów. Groty solne mogą zastąpić nawet pobyt nad morzem. Jeśli masz więc daleko nad morze, mieszkasz w zupełnie innej części Polski, czy w innym kraju, i morze masz daleko ” wybierz się do groty solnej.

Jeżeli chodzi o polskie jaskinie, to badania wykazały, że nawet jednorazowy, 45-minutowy seans w jaskini odpowiada aż trzem dniom pobytu nad morzem. Jeżeli odwiedza się jaskinie taką regularnie, nawet przez dwa tygodnie, samopoczucie może się znacznie polepszyć. Poza tym, przebywanie w grocie solnej, uodparnia nasz organizm.

Zafunduj sobie więc wizytę wśród mnóstwa pierwiastków potrzebnych Twojemu organizmowi. Grota solna dobrze Ci zrobi, więc wybierz się do niej. Warto wypróbować, skoro to takie proste i w zasięgu ręki.
ika

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #LIFESTYLE   #Uroda