Ciało Uroda Zdrowie

Gimnastyka wodna

Gimnastyka w wodzie w porównaniu do tej tradycyjnej ma chyba same zalety. Główną zaletą takiego wodnego treningu jest to, że przynosi o wiele lepsze efekty. Dzieje się tak dlatego, że przy każdym ruchu pokonujemy opór wody, co sprawia, że można takie ćwiczenia porównać z do ćwiczeń z ciężarkami. Są jednak o wiele bardziej przyjemne i dają poczucie higieny. Nie ma po nich śladów potu na koszulce, nieprzyjemnego zapachu i lepkiego ciała.

imnastyka w wodzie  gmnastyka w wodzie  ginastyka w wodzie  gimastyka w wodzie

Jak przy każdym treningu, także i do ćwiczeń w wodzie trzeba się przygotować. Jako rozgrzewkę możemy potraktować chodzenie, a potem bieg w wodzie głębokiej do piersi. Wymagać to będzie sporo wysiłku, ale takie połączenie joggingu z pływaniem po prostu rewelacyjnie wpływa na obwód naszych ud, bioder i talii. Potem możemy zacząć inne ćwiczenia. Niektóre tradycyjne układy można niemal wprost przenieść do wody. Dotyczy to np. – nożyc – . Aby wykonać je w wodzie, musimy położyć głowę na krawędzi basenu i – położyć się – tuż pod powierzchnią wody. Następnie prostujemy nogi i ćwiczymy, jak przy nożycach. Można także poruszać tylko stopami, jak przy pływaniu na plecach. Podobnie możemy – przenieść – ćwiczenia, które wykonujemy na stojąco. Biust i talię rozciągniemy stając w wodzie z rękami uniesionymi nad głową i złączonymi dłońmi. W takiej pozycji – gibamy – się na boki tak daleko jak udaje nam się sięgnąć. Aby wzmocnić i wymodelować uda i pośladki, poudawajmy w wodzie baletnicę przy drążku. Stajemy bokiem przy krawędzi basenu, trzymamy ją ręką, a wyprostowaną nogą podnosimy w przód i w tył. Poza tym, że takie ćwiczenia dają lepsze rezultaty, siła wyporu wody może sprawiać, że będzie się je nam przyjemniej wykonywało. Można to sprawdzić opierając się plecami o ścianę basenu i przytrzymując się wyprostowanymi w bok rękami, podciągamy kolana pod biust, a następnie prostujemy. Ćwiczenie to świetnie kształtuje brzuch i uda, a wykonanie go w wodzie jest o niebo łatwiejsze niż poza nią.
am

hastagi na stronie:

#kłady do kupienia #gimnastyka w basenie #gimnastyka wodna #stroje gimnastyczne dla dziewczynek #kostiumy gimnastyczne #gimnastyka w wodzie kraków #stroje gimnastyczne dla dzieci

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #LIFESTYLE   #Uroda