Lady Wiadomości branżowe

Dziennikarze dla rodziny

Tulipany Narodowego Dnia Życia to wyróżnienie przyznawane za szeroko rozumianą prorodzinność i promocję pozytywnych wzorców. Ten dobry wzorzec to: mama, tata, dzieci, babcie, dziadkowie, ciocie, wujowie, stryjowie… po prostu silna rodzina.

Działania podejmowane w ostatnim czasie przez różne instytucje czy organizacje niestety nie zmierzają w kierunku umocnienia rodzin. Tymczasem Prezydent, rząd, parlament powinny wspierać rodzinę jako fundament istnienia państwa. – Rodzina jest atakowana i dyskryminowana – mówi Marek Horodniczy, dziennikarz, publicysta i członek Kapituły przyznającej Tulipany Narodowego Dnia Życia.

Słuchaj: horod

Nie czekając na zmiany prawne, można zrobić bardzo dużo dla siebie i najbliższych. – Na przykład zadbać o to, by wspólnie spędzać więcej czasu. Brak czasu dla najbliższych to rak, który zabija rodzinę. – mówi Paweł Zuchniewicz, dziennikarz, pisarz, członek Kapituły przyznającej Tulipany Narodowego Dnia Życia.

Słuchaj: zuch2

Tulipany Narodowego Dnia Życia przyznawane są w czterech kategoriach. W jednej z nich, nagrodę otrzymują dziennikarze. Dotychczas w tej kategorii Tulipanami zostali nagrodzeni Krzysztof Ziemiec oraz małżeństwo Agnieszki i Rafała Porzezińskich. Trzeba doceniać ludzi mediów, którzy promują rodzinę. – Tacy dziennikarze to skarb – dodaje Paweł Zuchniewicz.

Słuchaj: zuch1

Dobra, zdrowa, szczęśliwa rodzina to lekarstwo na wiele chorób współczesnego świata. Wszyscy, którzy promują ją swoim osobistym życiem albo działaniami społecznymi i prawnymi zasługują na wsparcie oraz wyróżnienie. Tulipany Narodowego dnia Życia zostaną wręczone już 23 marca, w przeddzień Narodowego Dnia Życia.

 

****

Narodowy Dzień Życia to święto, uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2004 roku. W ubiegłych latach obchody odbywały się m.in. pod hasłami: „Dom pełen skarbów”, „Być ojcem – rola życia”, „Razem na zawsze” i „Jestem mamą – to moja kariera”.

Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia jest organizatorem kampanii społecznych promujących wartości rodzinne. Jej celem jest wzmacnianie rodziny poprzez rozwój osobisty i budowę zdrowych więzi społecznych. Więcej informacji na www.ndz.org.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy

Tagi: #dla   #jest   #nie